Özgür Özel ilk kez erken seçim tarihini belirledi ve asgari ücretle ilgili açıklama yaptı: “Bu konuya sessiz kalmayacağım”

CHP ile AK Parti arasındaki “normalleşme” görüşmelerinin yansımaları devam ediyor. Hükümetin müzakerelerin ardından asgari ücrete zam yapılmayacağını açıklamasının ardından Özgür Özel'den gündemi zorlayan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak erken seçimle ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyen Özel, şunları söyledi: “Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bir buçuk yıl sonra erken seçim olacağını düşünüyorum.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, BirGün yazarı Doğan Tılıç'a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Daha önce verdiğimiz tanımları yansıtan açıklamalar yapmadık. “Hepimiz otokrasinin, tek adam rejiminin totaliter diktatörlük rejimine dönüştüğüne karar verdik ve bunları geri alma yeteneğimiz yok.” Özel, şöyle konuştu: “Bu rejimi değiştirmek için sert tartışmaların seçmeni sadece söylem düzeyinde etkilememesi, konunun karşılıklı ateş altında tutulması, iktidara oy veren seçmenlerin sorunlarının sürekli dile getirilmesi, tartışılması gerekiyor. Hükümetin kalesi Rize'de çay mitingi düzenleniyor ve her siyasi görüşten emekliler emekliler için bir mitingde bir araya getiriliyor “Bunu, her siyasi görüşten seçmeni 'Yapabiliriz'de bir araya getirmeyi amaçlayan muhalefet çizgisinin devamı olarak görüyoruz. “Geçin mitingi” diyor, “AK Parti'nin düzenli ve alışılmamış yöntemlerle ele geçirdiği basınla, CHP'nin terör örgütleriyle birlikte hareket ettiği, iktidara geldiğinde ülkeyi yönetemeyeceği anlaşılıyor. ve konulara karşı duyarsız.” “Kendisini kavgacı bir parti gibi gösteren bir kampanya yürüttü. Biz bunun tersi bir politika izliyoruz ve bunu CHP'yi görmeyen seçmenlere göstermeye çalışıyoruz” dedi.

“MHP VE AK PARTİ OLMASA DA NORMALLEŞECEĞİM”

Gündemdeki “normalleşme” adımlarını değerlendiren Özel, şunları söyledi: “Ben hükümeti normalleştirmeye çalışmıyorum. MHP, AK Parti olmasa da normalleşeceğim. “Benim endişem onların seçmenleriyle normalleşmek” dedi.

“Asgari ücreti artırmazsanız sokağa çıkacağız”

CHP'nin düzenlediği gösterilere ilişkin konuşan Özel, şunları söyledi:

“Asgari ücreti yükseltmezsek sokağa çıkacağız dedik. DİSK, Hak-İş ve Türk-İş liderlerini aradım ve gösteriye davet ettim. Eğer masadan ve toplantıdan asgari ücret artışı alsaydım, kaybeden olmazdı, bunu yapamam, dolayısıyla bunun bedelini artık sadece hükümet ödemek zorunda kalıyor “Ben bu konuda sessiz kalmayacağım. Bu, mücadele ve müzakerenin dengesidir.”

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Bir buçuk yıl sonra erken seçim yapılmasını beklediğini belirten Özel, şöyle konuştu: “İlk seçimde Türkiye Erdoğan hükümetinden kurtulacak. Bahsettiğim ilk seçimler 2028 seçimleri değil. Seçimlerin 31 Mart seçim sonuçlarını istismar etmesini istemediğimi söyledim. Bu seçimleri istemediğim anlamına gelmiyor. Daha fazlasını istiyorum. Anketler vatandaşların yavaş yavaş seçim istemeye başladığını gösteriyor. Erdoğan 5 yıldır seçiliyor ama ben seçilmesinden 2 buçuk yıl sonra yani bugünden 1 buçuk yıl sonra erken seçim olacağını düşünüyorum. “Erken seçimlerden kaçmayacağım, bunlara aday olacağım.” dedi.Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
YSK açıkladı: İstanbul dahil 7 ilin milletvekili sayısı değiştiYSK açıkladı: İstanbul dahil 7 ilin milletvekili sayısı değişti
Tarihi anlar: Başkan Arce darbeci generalle tartışıyorTarihi anlar: Başkan Arce darbeci generalle tartışıyor
Bahçelievler'de 4 katlı binada kısmi çökme!Bahçelievler'de 4 katlı binada kısmi çökme!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir