TFF 2. Lig'de benzeri görülmemiş olay! Vanspor 20. dakikada sahadan ayrıldı

TFF 2. ligde 2. sırada yer alan Vanspor, bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda Serik Spor'un U19 takımıyla Esenler Erokspor'un lider maçını oynayabileceğini ve Bursaspor maçına çıkmayacağını açıkladı.

Bu açıklamanın ardından saat 15.00'te başlayan maç ilginç görüntülere sahne oldu. Hakemin düdüğüyle Vansporlu futbolcular birbiri ardına durarak sahada bekledi. Bu dakikalarda Bursasporlu oyuncular da top alışverişinde bulundu.

O

SAHADAN ÇEKİLİYORLAR

Maçın 20. dakikasında Vanspor taraftarları ilk kez kenarda toplandı. Daha sonra alınan kararla da sahadan çekildiler.

Vanspor'un maç öncesi yaptığı açıklama şu şekilde;

Kamuoyunun da bildiği gibi bugün bir sezonluk emeğin karşılığının alınacağı gün olsa da ne yazık ki futbol camiası haftalardır ciddi manipülasyonlarla karşı karşıya kalıyor.

Alınan bilgiye göre, Serik Sporlu oyuncular Serik Spor ve Esenler Erokspor müsabakalarına katılıp ellerinden gelenin en iyisini yapmak isterken, Serik Spor'un kişisel inisiyatif ve ilgili Kulübün talimatıyla U19 takımıyla yarışacağı haberi yayıldı. Başkan. Bu haberin ardından Kulübümüz bir açıklama yapma gereği duydu.

Bu durumun kafa karışıklığı yarattığı ve tüm sezonluk çalışmalara gölge düşürdüğü açık. Bu eylemle müsabakanın sonucunun baştan belirlendiği ve Esenler Erokspor'un bir sonraki şampiyonluğa yükselmesi için çaba gösterildiği kamuoyu tarafından biliniyor. Serik Spor'un böyle bir hamle yapması halinde Kulübümüzün, alıcılar hakkında Türk Ceza Kanunu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili talimatları ve Futbol Disiplin Kurulu'nun ilgili talimatları uyarınca her türlü hukuki işlemi başlatacağını değerli kamuoyuna duyururuz. . Talimatlar.

GMujWzSXUAEU5FZ

Bugün yaşananlar sadece futbolun değil, insan onurunun da ayaklar altına alındığı bir gündür. Serik Belediyespor kulübü başkanının bilinçli olarak takımını maça getirmeme kararı sadece sporun değerlerine değil, insan onuruna da ihanettir. Üstelik böyle bir durum tüm şampiyonanın geçerliliğini sorgulatacaktır.

Vanspor Futbol Kulübü olarak bu karanlık oyunlara ve hilelere her zaman karşı duracağımızı ve adaletin sağlanması için mücadele edeceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz. Dürüstlüğün ve adil rekabetin her şeyin üstünde olduğuna inanıyoruz ve bu değerleri korumak için elimizden geleni yapacağız.

Türk futbolu bu karanlık taktiklere karşı birlik olmalı ve adaletin yerini bulması için gerekli tedbirleri almaktan çekinmemelidir. Tüm futbol camiasının bu zorlu süreçte adil rekabetin ve dürüstlüğün önemini hatırlamasını ve korumasını rica ediyoruz.

Bu vesileyle, Van Spor Futbol Kulübü olarak bu duruma tepki göstermek ve temiz futbolu desteklemek amacıyla -19'un 2019'da müsabakaya çıkması durumunda Bursaspor müsabakasına katılmama kararı aldığımızı tüm spor kamuoyuna saygıyla bildirmek isteriz. Yukarıda anlatmaya çalıştığımız ve şampiyonluğun kaderini belirleyecek olan Serik Spor müsabakası ve Esenler Erokspor.”

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hamit Altıntop'tan “Mütevazı olmayacağım” olağanüstü sözler
Ali Koç'un oğlu sinirlendi, etrafındakiler onu sakinleştirmekte zorlandı!  İşte geceye damga vuran görüntülerAli Koç'un oğlu sinirlendi, etrafındakiler onu sakinleştirmekte zorlandı! İşte geceye damga vuran görüntüler
EuroLeague'de olaylı gece!  Maç sonunda kaos yaşandı ve polis müdahale ettiEuroLeague'de olaylı gece! Maç sonunda kaos yaşandı ve polis müdahale etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir