Jose Mourinho, sistemini F.Bahçe'ye uyguluyor!Fenerbahçe

F.Bahçe yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Graz kentinde sürdürüyor. Teknik direktör Jose Mourinho yönetimindeki sarı-lacivertli ekip, önce Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Topuk Yaylası tesislerinde antrenmana başladı, ardından İstanbul'a döndü. Temmuz ayının ilk günü Avusturya'ya giden F.Bahçe, hazırlıklarını Bad Waltersdorf kampına girerek sürdürdü. Yeni sezon öncesinde takımın başına getirilen Portekizli çalıştırıcı Jose Mourinho, ilk günden itibaren çok çalıştı. Antrenman sırasında takımdan 1 saat önce sahaya gelen tecrübeli antrenör, antrenman programını kendisi belirliyor ve her gün yaklaşık iki saat süren iki antrenman gerçekleştiriyor. Antrenman kampının gidişatına ilişkin konuşan oyuncular, sıkı bir program takip edildiğini ve çok iyi çalıştıklarının altını çizdi. Mourinho'nun sahadaki her şeyi titizlikle incelerken, antrenman dışında da oyuncularla bireysel diyaloglar kurduğu öğrenildi. Taktik çalışmaları sırasında defalarca oyunu durduran Portekizli teknik adam, takıma sürekli uyarılarda bulunuyor. Maç içerisinde pozisyon bazında farklı pozisyonlarla uğraşan Mourinho, detayları oyuncularına sıklıkla açıklıyor. Deneyimli antrenör, antrenmanları drone ile kaydediyor ve her antrenmanı ekibiyle birlikte analiz ediyor.

TAKIMIN EN ÜST SEVİYELERE ÇIKMASI İÇİN FİZİKSEL ÇALIŞMALAR

Mourinho, takımını bir üst seviyeye taşımak için antrenmanlarda fiziksel güç gerektiren egzersizler yaptırırken, fiziksel kondisyonu geliştirecek çalışmalara da önem veriyor. İtalyan atletik antrenörün teknik ekipteki çalışmaları da bu sürece önemli katkı sağlıyor. 61 yaşındaki teknik adam, fitness merkezinin kampın antrenman sahasında yer alması nedeniyle oyuncuların idmanlara erken gelip fitness salonunda antrenman yapmasını istiyor. Bunun takıma hem toplu hem de topsuz dayanıklılık katması bekleniyor. Mourinho zaman zaman yarışma şeklinde direnç antrenmanları yapıyor ve aynı zamanda sahada kuvvet antrenmanları da yapıyor. Jose Mourinho'nun Samandıra Can Bartu tesislerine çok sayıda fitness aleti getirdiği öğrenildi.

Euro 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
''Türk milletine ceza verilmiştir''''Türk milletine ceza verilmiştir''
Okuyucular inanamıyor!  Hiç gol yemeden yarı finale yükseldiler.Okuyucular inanamıyor! Hiç gol yemeden yarı finale yükseldiler.
26 gün önce imzalandı, bugün yola çıktı!26 gün önce imzalandı, bugün yola çıktı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir