Elmas eller Bitcoin'de aktif, sabırla bekliyorlar

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri, mevcut BTC piyasasının “derin düzeltmesi” nedeniyle satış yapmayı reddediyor.

Kripto analiz firması Glassnode, haftalık haber bülteni The Week Onchain'in son sayısında Bitcoin (BTC) hodler'larının dayanıklılığı hakkında iyi haberler bildirdi.

Glassnode “Sağlam” Bitcoin Piyasasını Övdü

Bitcoin mevcut boğa piyasasının en ağır düşüşünü yaşayabilir ancak “elmas eller” herhangi bir panik belirtisi göstermiyor.

Glassnode'a göre, “Bitcoin'in tarih endeksli performansının yarıya indirilmesi mevcut döngünün en kötü sonuçlarından biri.”

Uzmanlar, “Nisan yarılanmasından önce piyasanın yeni bir döngüsel zirveye ulaşmasına rağmen bu ilk kez oluyor” diye özetledi.

Halving karşılaştırmasından Bitcoin fiyat performansı (ekran görüntüsü). Kaynak: Glassnode

Bitcoin'in yakın tarihindeki bilinen bazı düşüşlerinin aksine Glassnode, uzun vadeli sahiplerinin BTC'lerini ellerinde tuttuklarını gösteriyor. Son dört ayın en düşük seviyesi olan 53.500 dolara kadar gerileyen BTC/USD paritesi bile bu kararlılığı sarsamadı.

Basın bülteninde, “Hem uzun vadeli hem de kısa vadeli sahiplerin biriktirdiği kayıplara baktığımızda, bunların bu haftaki düşüşün ardından Bitcoin ağındaki toplam sermaye akışının %36'sından azını temsil ettiğini görüyoruz” deniyor. dedi ki

“Eylül 2019, Mart 2020 ve Mayıs 2021 satışları gibi büyük kapitülasyon olayları, her iki grubun da önemli katkılarıyla, birkaç haftalık bir süre içinde sermaye akışlarının %60'ından fazlasına ulaşan kayıplara tanık oldu.”

Uzun vadeli ve kısa vadeli sahipler, kendilerini 155 günden fazla veya daha az bir süre tutan Bitcoin cüzdanlarını ifade eder.

Glassnode, BTC'nin fiyat düşüşü sırasında zincir üzerinde zararla satış yapan uzun vadeli sahiplerin görünürdeki katılım eksikliğini gösteren bir grafik üretti.

FTX'in çöküşünün ardından, 18 ay boyunca sadece yukarı yönlü fiyat hareketi ve 3 ay boyunca yatay ticaretin ardından döngünün en derin düzeltmesini yaşıyoruz.

“Ancak mevcut döngümüzdeki düşüşler, tarihsel döngülere göre olumlu kalıyor, bu da temel piyasa yapısının nispeten sağlam olduğunu gösteriyor.”

Kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları kayıpta (ekran görüntüsü). Kaynak Glassnode

BTC fiyatının geri dönmesine haftalar var mı?

Cointelegraph'a göre kar marjları negatife dönerken kısa vadeli yatırımcılar ve günlük traderlar odak noktasında.

İlgili: Bitcoin Satıcıları BTC Fiyatını 60.000 Doların Altında Tutmaya Çalışıyor

Glassnode, 53.500 dolarlık en düşük seviyede, kısa pozisyon sahiplerinin yaklaşık 2,8 milyon BTC veya toplam arzın %14,2'si tutarında gerçekleşmemiş kayıplara maruz kaldıklarını kaydetti.

Madenciler de endişeli. Hash oranındaki düşüş devam ederken bu durum uzmanlara 2022 sonunda ayı piyasasının dibe doğru yöneleceğini hatırlatıyor.

Bitcoin ve dijital varlık fonu Capriole Investments'ın kurucusu X Charles Edwards'ın takipçileri, “Bitcoin'in FTX dolandırıcılığından bu yana en büyük düşüşü ve 15.000 dolara çöküşünden önce, Mayıs ortasında başlatılan Hash Ribbon kapitülasyon sinyali vardı” uyarısında bulundu. 10 Temmuz'da.

Daha sonraki tartışmalarda Edwards, bir satın alma sinyalinin “en az birkaç hafta uzakta” olabileceğini öne sürdü.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir