Bitcoin İçin Temmuz Umudu: Tekrar İyileşecek mi?

Haziran ayında Bitcoin'in yaklaşık %7 düştüğü zayıf performansın ardından Temmuz ayında güçlü bir toparlanma görülebilir.

2013'ten bu yana aylık Bitcoin getirilerini takip eden Coinglass'ın verilerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatı Haziran ayında tarihsel ortalama %0,35'lik bir düşüş gördü.

Veriler, önceki yıllarda Haziran ayı düşüş trendiyle sona erdiğinde, bir sonraki ayda bir tersine dönüşün meydana geldiğini ve Bitcoin'in tarihsel olarak ortalama %7,42 oranında değer kazandığını gösteriyor.

Genel olarak BTC, son 11 Temmuz işlem dönemlerinin yedisinde en az %8 arttı.

Tarihsel olarak Bitcoin Temmuz ayında güçlü bir performans sergilerken Haziran ayı daha düşük bir performans sergiledi. Kaynak CoinGlass

Memecoin analisti Murad, X'teki 103.000 takipçisine gönderdiği yazıda bu duruma dikkat çekerek, temmuz ayında başlayan hızlı toparlanmaya dikkat çekti.

Murad, Bitcoin'in üst üste son altı yıl boyunca her Temmuz ayının ilk haftalarında en az %28 arttığını söyledi.

Kaynak: Murad

Ancak pek çok analist, Temmuz ayının normalden daha yoğun geçebileceğini öngörüyor. Bu analistler, Alman hükümetinin büyük miktarda Bitcoin satışı ve Mt. Gox Geri Ödemeleri Bitcoin Fiyatını Baskılayabilir

Monte Gox, Bitcoin üzerinde yeni bir baskı yaratıyor

Temmuz ayının ilk haftasından itibaren alacaklılara yaklaşık 8,5 milyar dolarlık BTC'nin geri ödenmesi bekleniyor.

Ancak bazı analistler, bu geri ödemelerin etkisinin birçok yatırımcının beklediği kadar yıkıcı olmayabileceğine ve BTC spot piyasasına yalnızca 4 milyar doların gireceğine inanıyor.

Dijital varlık firması ZeroCap'in yatırım sorumlusu Jonathan de Wet, Cointelegraph'a yakın tarihli bir röportajda Bitcoin'in olumsuz rüzgarlara rağmen 60.000 dolar ile orta seviye aralığında güçlü bir şekilde işlem gördüğünü söyledi.

Varlığın bu seviyede kalmasını beklediğini ancak Mt. Gox, alacaklı geri ödemelerinin piyasaya yansımasıyla önümüzdeki haftalarda 57.000 dolar civarındaki “temel destek” seviyesine düşebileceğini söyledi.

Tarihsel olarak Bitcoin'in en iyi aylık performansı, 2013'ten bu yana ortalama %46,81'lik aylık kazançla Kasım ayında gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir