Arda Güler'in suçlamalarına Arda Turan da dahil oldu! ''Arda gibi bir oyuncuyu korumak için elinizden geleni yapabilirsiniz'' Avrupa Şampiyonası 2024

Eski milli takım kaptanı ve Eyüpspor teknik direktörü Arda Turan, milli futbol kampında bulunan gazetecilerin sorularını yanıtladı. Güzel bir yolculukta olduklarını belirten Arda Turan, “Bu hikayenin hem olumlu hem de olumsuz yanlarını yaşamış biri olarak bu hikayenin paydaşı olmak önemli. Bu hikayenin nasıl bir hikaye olduğuna birlikte karar vereceğiz. O yüzden herkesin görevini ve vicdanını tartıp ona göre hareket edeceğine inanıyorum.” “Çok güzel bir yolculuktasınız, gelin bu hikayeyi birlikte güzelleştirelim, umarım 2002'yi, 2008'i de atlatırız” dedi.

“İNŞAATA GİTMEK ZORUNDAYIZ”

Mevcut milli takım kadrosunda çok yetenekli oyuncuların bulunduğunu belirten Arda Turan, şunları söyledi: “Kura çekimiyle Montella'nın çok ilginç yerlere gideceğini düşünüyorum çünkü takımın savunmasına ve taktik bilgisine çok güveniyorum. Çok güzel ve güzel bir milli takım. Çok yetenekli oyuncular var, ne olursa olsun bu takımda çok önemli oyuncular olacaklar diye düşünüyorum. Portekiz ile oynayacağımız maçtan üzüntü duyduklarını belirterek, “Yeniden birlik olacağımıza inanıyorum” dedi.

A Milli Futbol Takımı kaptanı Hakan Çalhanoğlu'nun çok özel bir oyuncu olduğunu belirten Arda Turan, şunları söyledi:

“Onu çok seviyorum. Çok özel bir oyuncu. Diğer takımı seçenlere de saygı duyuyorum. Hakan gibi oyuncular çok güzel bir örnek. Hakan ülkemizi seçti. Yaptığı her şey sıra dışı. Hakan yanında olmak istiyor. Milli takımın her maçında Avrupa'nın en iyi orta saha oyuncularından biri. Orada olmak bile gelecek için harika bir örnek ve oradaki genç gurbetçilerin yaptığı çocuklar için çok önemli. Türk milli takım kaptanlarının kaderinin bu olduğunu anlıyorum. Çok iyi bir şekilde yoluna devam edecek.”

“ARDA GÖZÜMÜZDÜR”

Arda Güler'le zaman zaman görüştüğünü belirten Turan, şöyle konuştu: “Arda bizim gözbebeğimiz. 90 dakikalar ona gerçekten ihtiyacımız olduğunda gelecek. Arda sezon sonunda 8-10 maçta çok iyi oynadı. Real Madrid Gürcistan maçında saha ağırdı. Dışarıdan bakıldığında Arda gibi bir oyuncuyu korumak için elinden geleni yapabilirsin, top Arda Güler'de olacak, oynayacağımız maçlarda bunu etkili bir şekilde kullanabiliriz. Arda'nın hayal ettiğimiz sonuca ulaşacak bir hücum yapacağını düşünmüyorum. Çek Cumhuriyeti'ne karşı oynayacağımız son 16 maçta Arda'nın futbolundan keyif almamız lazım, teknik direktörümüzün onu istediğimiz yerde kullanacağını düşünüyorum. en çok ona ihtiyacım var.”

“MONTELLA'NIN İYİ SINAVLAR GEÇİRDİĞİNE İNANIYORUM”

Teknik direktör Vincenzo Montella'nın iyi bir performans sergilediğini düşündüğünü belirten Arda Turan, şöyle konuştu: “Takımımızı 2008 yarı finalinden hatırlayın. Montella'nın iyi bir performans sergilediğini düşünüyorum. Portekiz ile oynanan maçın ilk yarısını beğendim. Hepimiz bu ana hazır olmak.” . Bu takım bu kültürü yaratabilir.” diye konuştu.

Vincenzo Montella ile Arda Güler arasındaki tartışmalı diyalogun sorulması üzerine Turan, şunları söyledi: “Montella'nın tavrını okuyunca 'Sen delisin Arda, maç oynamana izin vermiyoruz' dedim. Çek Cumhuriyeti maçı var, bu maç. İlerlemek çok önemli, bir şey yerine başka bir şey “Bunu bazen oyuncularıma yapıyorum. Caner her antrenmanda oynamak istiyor, Montella da hepimiz gibi Arda'yı önemsiyor. Özellikle futbol tutkunu olmayanlar için görüntüleri okumak çok zor” diye yanıtladı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hakan Çalhanoğlu transfer kararı!Hakan Çalhanoğlu transfer kararı!
Çek Cumhuriyeti ile maç oynamadan da gruptan çıkma ihtimalimiz yüksek!Çek Cumhuriyeti ile maç oynamadan da gruptan çıkma ihtimalimiz yüksek!
Milli takımımızın olası rakipleri büyük ölçüde belirlendi!Milli takımımızın olası rakipleri büyük ölçüde belirlendi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir