Yer: Sultanbeyli! Doğduğunda vücudunda unutulmuştu, 10 ay sonra fark ettiler! Talihsiz kadın şöyle dedi: “Ölümden döndüm”

İstanbul Ümraniye'de yaşayan Frangiz Ergashova, geçen yıl temmuz ayında 34 haftalık oğlunu dünyaya getirmek için özel bir hastanede doğuma girdi. Sezaryenle dünyaya gelen Frangiz Ergashova, 2 gün sonra hastaneden taburcu edildi. Lohusalık döneminde doğum yaptıktan sonra karın ağrısı yaşamanın normal olduğunu düşünen Ergashova, yaklaşık 3 ay sonra geçmeyen ağrı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Gittiği hastanede karşılaştığı zorlukları anlatan Ergaşova, doktordan şu cevabı aldı: “Kabız olabilirsiniz.”

Frangiz Ergashova sürekli olarak ağrısının olduğunu söylese de doktorun antibiyotik yazması üzerine hastaneden ayrıldı. Ergaşova, uzun süredir kullandığı antibiyotikler nedeniyle emziremediği bebeğini mamayla besledi. Ağrıları artmaya devam eden Ergaşova, geçtiğimiz mayıs ayında başka bir hastaneye gitti. Şikayetlerini doktora anlatan Ergaşova'dan tomografi çekilmesi istendi. Bilgisayarlı tomografiye bakan doktor, Ergashova'nın karnının sol tarafında yabancı bir cisim olduğunu fark etti. Sonuçların ardından Ergashova'nın karnındaki cisim 10 ay sonra ameliyatla çıkarıldı.

Ergaşova'nın eşi Serkan Demir ise şunları söyledi: “Rahatsızız, kızımız iyi büyüyemedi, eşimin estetik ameliyatı olması gerekiyor, psikolojisi bozuldu. Hastanelere çok çektik. Dava açtık ve süreç devam ediyor. şu anda devam ediyor.” “

10 AYDIR İHMALDEN ACILAR ÇEKİYORDU

_73378 (2)

Hastane kontrolleri ve tomografi çekiminin ardından Frangiz Ergashova ameliyathaneye alındı. Operasyonun ardından Ergaşova'nın karnında doğumdan sonra unutulan 15 santimetrelik gazlı bez olduğu öğrenildi. Frangiz Ergashova, 10 aydır hissettiği acının ihmalden kaynaklandığını öğrendi. Umut Can adını verdikleri oğullarının doğumdan sonra 12 gün küvözde kaldığını söyleyen aile, durumunun şu anda iyi olduğunu söyleyerek hastaneye ve doktora şikayette bulundu.

“BEBEĞİ ÇIKARMAK İÇİN TÜM PARALARI İSTEDİLER”

Yaşadıkları zorlu süreci anlatan Ergaşova'nın eşi Serkan Demir, şunları söyledi: “Eşim 34 haftalık hamileydi, kontrol için hastaneye gittik ve bizi kaydettiler. Özel bir hastaneydi. Doktor eşimi muayene etti. ve 'Doğum başladı, bebek zaten 36-37 haftalık. Acil doğum var' diyerek eşini ameliyathaneye götürdü.

_73378

Bebeğin nefes darlığı çektiğini ve hemen kuluçkalanması gerektiğini söylediler. Öncelikle kayıt olup ücreti ödememiz gerekiyor. Bu yüzden hızla kaydoldum. Bebeği gördüm, o sırada mor renkteydi ve 3 saat sonra tekrar kuvözde gördüm. Günlüğü için bir rakam belirlediler, yüksek bir rakam ama dedikleri gibi çocuk nefes alamıyordu. 34 haftalık doğdu ve bize 36-37 haftalık olduğunu söyledi. 9 gün kuluçka makinesinde kaldıktan sonra paranın tamamını yatırmamı istediler.

_73378 (3)

Bir nevi bu süreçte sıkışıp kalmıştım ve sağa sola borç alıyordum. Çocuğun serbest bırakılması için paranın tamamını ödememi istediler. 12. günde bebeği bıraktılar. O dönemde her gün Sultanbeyli'ye gidiyordum, eşim süt sağıyordu, ben de süt içiyordum. Bebekte sarılık vardı, bu kez Ümraniye hastanesine götürdük. Kontrolleri yapıldı ve ilaç tedavisi verildi. İyileşmesi yaklaşık bir ay sürdü. Rahatsızız, oğlumuz iyi büyüyemedi, eşimin estetik ameliyat olması gerekiyor, psikolojisi bozuldu. Hastanelere karşı çok acı çektik. Dava açtık, süreç şu anda devam ediyor.

_73378 (1)

Elimizden geleni yapacağız, biz yaralandık, başkasının da incinmesini istemiyoruz. Başhekime gittik ve bize ameliyat ve çocuğun masrafları için 300 bin lira teklif ettiler. Konunun burada kapatılması gerektiğini söylediler. Bizden önce 4-5 kişi hastaneye dava açmıştı. Hastanede belli bir dikkatsizlik ve sorumsuzluk var. “Sağlık Bakanlığı'ndan bunun önlenmesini rica ediyoruz.”

“ÖLÜMDEN DÖNDÜM”

_73378 (4)

Konuyla ilgili konuşan anne Farangiz Ergashova, “Ağrılarım başladı, sürekli akıntım vardı, doğumdan sonra normal olabileceğini düşündüm. 2-3 ay oldu, hala devam ediyor, değilim. güzel, sırtım ağrıyor, sonra eşim beni hastaneye götürdü ve hastanede de aynı şeyi anlattım, yabancı bir cisim hissettiğimi ve ağırlık olduğunu söyledim, çünkü sürekli ağrım olduğu için kabız olabilirsin dediler. Bu yüzden çocuklarıma bakamadım.

_73378 (6)

Başka hastaneye gittik, sertlikten bahsettim, tomografi çekildi, ameliyat olması gerektiğini söylediler. Ameliyat sırasında bandaj gibi bir şey çıktı ve iltihaplandı. 15cm bandaj var dediler. Bandajla yürüdüm, içimde iltihap oluştu. İki çocuğum annesiz kalabilir. Hastane yönetimi iddialara yanıt vermedi (DHA).

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cinayet sonrası kelepçeli gülme pozu!  Şişli'de kanlı akşam yemeği: Misafir arkadaşı karısına tecavüz etmeye çalıştıCinayet sonrası kelepçeli gülme pozu! Şişli'de kanlı akşam yemeği: Misafir arkadaşı karısına tecavüz etmeye çalıştı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan “Esad” açıklaması: İlişkilerin kurulmaması için hiçbir neden yok
Uzman çavuş, öğretmen eşini öldürüp 3 kişiyi yaraladı!Uzman çavuş, öğretmen eşini öldürüp 3 kişiyi yaraladı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir