Kraken Kurucusu Jesse Powell, Trump'a 1 Milyon Dolar ETH Bağışladı

Kraken'in kurucu ortağı Jesse Powell, X açıklamasında Donald Trump'ın 2024 başkanlık kampanyasına çoğunluğu Ether olmak üzere 1 milyon dolar bağışladığını duyurdu.

Powell, şu anda kripto yanlısı politikaları destekleyen tek büyük parti adayı olarak Trump'a verdiği desteği vurguladı.

“2024 başkanlık seçimlerinde kripto para yanlısı tek büyük parti adayının arkasında birleşmek için topluluğumuzdaki diğer liderlere katılmaktan heyecan duyuyorum, böylece Amerika Birleşik Devletleri blockchain teknolojisinde lider olmaya devam edebilir.”

Biden yönetimine eleştiri

Powell makalesinde mevcut Başkan Joe Biden'ın kripto para endüstrisine yönelik düzenleyici yaklaşımını eleştirdi.

Powell, Senatör Elizabeth Warren ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler gibi yetkilileri ABD'nin (ABD) rekabet gücünü azaltmakla suçladı.

“Kripto para endüstrisi Elizabeth Warren, Gary Gensler ve diğerleri tarafından çok uzun süredir saldırıya uğruyor.”

İlgili: Donald Trump'ın kripto para birimi bağışlarındaki değişimi

Powell: Trump Ulbricht yanlısı

Powell, Trump'ın yaklaşan 2024 başkanlık seçimlerindeki adaylığının ABD'ye blockchain teknolojisinde lider olma şansı sunduğuna inanıyor.

Ross Ulbricht'e atıfta bulunarak Powell ve Trump'ın ittifakı güçlendirdiği bir fotoğrafın da yer aldığı paylaşımda #freeross hashtag'i de kullanıldı.

Ulbricht, anonim olarak mal ve hizmet satın almak için kullanılan çevrimiçi bir karaborsa olan Silk Road'u kurduğu ve işlettiği için 2015 yılında şartlı tahliyesiz ömür boyu hapis ve 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

RFK Jr. seçildiği takdirde Ulbricht'i affedecek

20 Haziran'da ABD başkan adayı Robert F. Kennedy Jr. bir X gönderisinde, Kasım ayında seçilmesi halinde Ulbricht'i serbest bırakacağını belirtti.

“Ross Ulbricht çok uzun süredir hapiste. Bir e-ticaret platformuna ev sahipliği yaptığı için iki kez ömür boyu hapis cezası aldı. Evet, orada yasa dışı faaliyet yaşandı ama hadi ama.”

RFK Jr., eğer başkan seçilirse Ulbricht'i affedeceğine söz verdikten sonra, onun serbest bırakılması çağrısında bulunan dilekçeyi imzalayacağını söyledi ve okuyucuları da aynısını yapmaya teşvik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir