'Ülkemizde patladı' diye açıkladı: Prof. Dr. Canan Karatay Deterjan Hakkında Korkutan Uyarı! Hashimoto hastalığının ana nedenidir.

Ünlü profesör Canan Karatay hem sağlıklı yaşam hem de hastalıklarla ilgili uyarılarıyla dikkat çekiyor. Bu kez Hashimoto hastalığıyla ilgili konuşan Karatay, özellikle deterjanlarda bulunan maddeyi temizlemeye bağımlı vatandaşları uyardı.

ÜLKEMİZDE PATLAYACAK

Hashimoto hastalığının nedenini anlattığı videosunda yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Karatay, şunları söyledi: “Ülkemizde ne patladı? Bromid patladı. Flor patladı. Klorür patladı. Toksinler patladı. Peki ülkemizde neler patladı biliyor musunuz?” Bana kızmayın ama bu genç hanımların kullandığı deterjanlar, genç hanımların kullandığı dezenfektanlar, bütün bunlar vücuda girdiğinde tekrar ediyorum, bromür ve klorür aslında iyotu engelliyor. Tiroide girip hormon üretmesini engeller ve hücrelerde reaksiyon meydana gelir.

Özellikle aşırı titiz annelerde, aşırı titiz kadın ve erkeklerde bunu sıklıkla görüyoruz. Onları nasıl anlayacağız? İki faktör var. Kandaki anti-TPO seviyesinin çok yüksek olması, vücutta bir otoimmün reaksiyonun işaretidir. Ayrıca anti-TG dediğimiz tiroid hormonuna karşı reaksiyonu gösteren kan semptomları da oldukça önemlidir.

Ekran görüntüsü 06-29-2024 161451

Hastalarımda her zaman gördüğüm en önemli belirtilerden ve en önemli tanılardan biri de Türkiye'de çok sık görülen iyot eksikliğidir! İdrarınızda iyot olup olmadığı kontrol edilecektir. Spot idrarda iyot kontrolü yapılacaktır. İyot çok düşük. İyot seviyesinin düşük olmasının nedeni diş macunlarında bulunan bromür zehirlenmesi, klorür zehirlenmesi ve florür zehirlenmesidir. Neden bunu söylüyoruz? Biz buna halojen ailesi diyoruz. Bromür, klorür, flor ve iyodür yani bunlar dört kardeş, üçü düşman tehlikesi, iyot en sağlıklısı. İyottan korkmayacağız. Bu üçü vücuda girdiğinde aslında tiroidin hormon yapmak için kullandığı iyodu bağlar ve hücrelere girmesini engeller. Önemli olan bu.

Ekran görüntüsü 06-29-2024 161608

Hipotiroidizm, kronik tiroidit ve Hashimoto sendromunun hepsi aynı anlama gelir. Aynıdır ve bu vücutta otoimmün bir hastalığın olduğunun işaretidir. “Otoimmün hastalıklara, tüm otoimmün hastalıklara yol açan başta bromür olmak üzere vücuda giren toksinler neden olur.”

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan Torununun Mezuniyet Törenine Katıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Torununun Mezuniyet Törenine Katıldı!
Karısı kayıp ihbarında bulundu!  Cinayetin ardından yasak aşk ortaya çıktı: Karısı, sevgilisi tarafından öldürüldüğünü itiraf ettiKarısı kayıp ihbarında bulundu! Cinayetin ardından yasak aşk ortaya çıktı: Karısı, sevgilisi tarafından öldürüldüğünü itiraf etti
Yer: Antalya!  Çocuk parkında arkadaşlarını bıçakla korkutup saldırdıYer: Antalya! Çocuk parkında arkadaşlarını bıçakla korkutup saldırdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir