Süleyman Soylu'dan dikkat çeken yazı! “CHP öncülüğündeki 'gizli ittifak'ın üç aşamalı hedefleri var”

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Halk İttifakı'nın saldırılarının arkasında ne var?” Şu başlıklı bir makale yazdı: Asil makalesinde “CHP liderliğindeki 'gizli ittifak'ın üç hedefi var: MHP'yi Cumhur İttifakı'ndan uzaklaştırmak, Kent Mutabakatı gibi milleti aldatan bir formülle terör örgütünün desteğini gizlice kazanmak ve Mümkünse 50+1 formülünü azaltarak HDP'ye katılmaya zorlanmanın önüne geçin. “Amaç, ittifak ihtiyacını ortadan kaldırarak, Cumhur İttifakını parçalayarak ayrı seçim yapılmasına teşvik eden bir ortam yaratmaktı. “ dedi.

İşte Soylu'nun yazısından öne çıkanlar:

“2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin tüm Batı Cephesi'ne karşı Yüzyılın iddiasını kazanarak, başkanlık hükümet sistemi ve birçok önerisine milletin desteğini kazandırdı.

Peki, bugün birdenbire alevlenen olay, aceleyle yürütüldü ve 31 Mart seçim sonuçlarının ittifaka faturasını getirdi; Cumhur İttifakı'nın saldırılarının arkasında ne var?

Siyaset karmaşık ve komplike bir yapı değildir.

İşleyişi, sorunları ve cevapları basittir.

Dolayısıyla Cumhur İttifakına yönelik saldırıların nedeni basittir.

“Seçimler 2028”

Cumhur İttifakı 2028 seçimlerine sarsılmadan, parçalanmadan ulaşırsa, PKK'nın siyasi kolunun (HDP) desteği olmadan CHP'nin ve Batı Cephesi'nin seçimlerde yüzde elliye ulaşması mümkün değil.

2023 seçimlerinde olduğu gibi 2028 yılında da ülkemizin yönünü bu milletin öngörüsü belirleyecektir. Bu öngörü, terör örgütünün desteklediği Batı Cephesi'nin demirlediği ittifaklarla desteklenmekte; Millet ve ulus-devlet ilkesine dayalı altyapısını tamamlamış, Kızıl Elma'ya doğru adım adım ilerleyen, kendi medeniyetimiz olan Cumhur İttifakı arasındaki tercihi ortaya koyacaktır.

Bunu birçok seçimin kaçınılmaz sonu olarak görenler, Cumhur İttifakı'nın parçalanmasını öncelikli hedef olarak seçmişlerdir.

Cumhur İttifakı dağılmazsa bir sonraki seçimler Batı Cephesi açısından yine hayal kırıklığı olacaktır.

Bu yüzden sloganlarını biliyoruz:

Böl, böl, yönet

(Üzülerek gözlemlediğim bir konuda, bizim tarafımızdaki bazı düşünürler arasında 31 Mart seçimlerinin sonucunu millete yükleme eğilimi görüyorum. Bu, CHP'nin tarihsel yorumudur. Bu hataya düşmemek lazım. Milletin öngörüsü sorgulanmamalıdır.)

Bunun için bir günah keçisi bulmamız gerekiyor. Halk İttifakı…

Batı Cephesi destekli istihbarat operasyonu, MHP'yi hedef alarak ittifakın temellerini sarsmayı, her iki siyasi parti tabanında soru işaretleri yaratarak soğukkanlılığı kışkırtmayı amaçlıyor.

Tuzak kuranlar Allah'ın tuzağını hesaplayamazlar.

Bu ülkenin ve milletin özelliklerini de küçümsüyorlar.

Yukarıda belirtmeye çalıştığım başlık hedeflerinin ileri planları 2028 yılına giden yol ile ilgilidir.

CHP'nin başını çektiği “gizli ittifak”ın üç hedefi var.

1- MHP'nin Halk İttifakına Uzaklığı

2- Kent uzlaşması gibi milleti aldatıcı bir formülle gizlice terör örgütünün desteğini almak.

3- Mümkünse 50+1 formülünü azaltarak, Cumhur İttifakı'nı parçalayıp ittifak zorunluluğunu ortadan kaldırarak HDP'ye olan ihtiyacın önüne geçmek ve onları ayrı seçimlere katılmaya teşvik eden bir ortam yaratmaktır.

Yukarıda belirtilen nedenlerle hiçbir zaman 50+1 hedefine ulaşamayacak olan CHP'nin temsil ettiği Batı cephesinin çalışmalarının başarıya ulaşması, “Türkiye İttifakı”nın daha yüksek oy oranına sahip olmasını kolaylaştırma meselesidir. Yerel seçimlerde yüzde 40. seçimler.

Siyasi mühendislik hesaplamaları darbeleri ve olağanüstü anti-demokratik koşulları göz ardı etmedi.

Siyaset Milletin Millete verdiği güvenle yapılır. Kendini milletten akıllı sanan her zaman yanılıyor. Millete mühendisliği dayatarak sonuç alabileceklerini sananlar yanılıyorlar.

Bütün bunların temelinde Batı Cephesi'nin üç temel nedeni var.

1- Suriye'nin kuzeyindeki PYD/PKK devleti

2- Demirtaş Kavala ve benzerlerinin serbest bırakılması

3- Kıbrıs

Elbette Türkiye'nin yükselişini durdurun, zayıflatın ve istediğinizi yaptırın.

Batı Cephesi Cumhur İttifakı'nın dağılması isteği ertelenemez, acildir…

Türkiye bütün bunları görüyor ve çok dikkatli..

Buna Gazze'den, Ukrayna-Rusya savaşından, İran'da olup bitenlerden, bölgemizdeki istikrarsızlık planlarından bağımsız bakmamalıyız.

Son söz

Batı Cephesi yarışını ele geçirmek isteyenlerin sonu hiçbir zaman bu topraklarda olamayacak.

Ama sonları benzer.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Koca "Türkiye'de bir ilk" Sözleriyle duyurdu!  Ameliyat başarıyla gerçekleştirildiBakan Koca “Türkiye'de bir ilk” sözleriyle duyurdu! Ameliyat başarıyla gerçekleştirildi
Şanlıurfa'da bir kuduz vakası daha!  Mahalle karantinaya alındıŞanlıurfa'da bir kuduz vakası daha! Mahalle karantinaya alındı
Salda Gölü'nde tekneyle kurtarıldı!  Kurtarıcısıyla buluştuSalda Gölü'nde tekneyle kurtarıldı! Kurtarıcısıyla buluştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir