MicroStrategy, Bitcoin İçin 800 Milyon Dolarlık Tahvil Teklifini Tamamladı

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) yatırımcılarından biri olan MicroStrategy, daha fazla BTC satın almak için başka bir dönüştürülebilir tahvil teklifini tamamladı.

20 Haziran'da MicroStrategy, şirketin daha önce duyurduğu 2032 vadeli %2,25 öncelikli tahvil arzını tamamladığını resmen duyurdu.

Arzda satılan tahvillerin toplam anapara tutarı 800 milyon dolar olup, bu rakama alım opsiyonu kapsamında ihraç edilen 100 milyon dolarlık tahvil de dahildir. Duyuruda, ilk alıcıların satın alma sözleşmesinin tamamını 17 Haziran'da uyguladığı ve ek bir satın alımın 18 Haziran'da gerçekleştirileceği belirtildi.

Kaynak: Michael Saylor

Banknotların satışından elde edilen net gelir, alıcıların ilk indirimleri ve komisyonları ile MicroStrategy'nin tahmini giderleri hariç olmak üzere yaklaşık 786,0 milyon dolardı.

MicroStrategy, banknotların satışından elde edilecek net gelirle Bitcoin satın almayı ve bunları genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planlıyor.

Ayrı bir açıklamada MicroStrategy, dönüştürülebilir banknotlardan elde edilen gelirleri ve fazla likiditeyi kullanarak BTC başına 65.883 $ fiyatla 786 milyon $ karşılığında ek 11.931 Bitcoin satın aldığını duyurdu. 20 Haziran itibarıyla MicroStrategy, BTC başına ortalama 36.798 $ fiyatla yaklaşık 8.33 milyar $ karşılığında satın alınan toplam 226.331 BTC'yi elinde tutuyor.

Bu gelişmekte olan bir hikayedir ve daha fazla bilgi mevcut oldukça eklenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir