SON HABERLER | Süper Lig kulüpleri, TFF'nin olağanüstü seçimle genel kurula gitmesi için imza topluyor!

Son Haber: Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 18 Temmuz'da yapılacak Mali Genel Kurul'un seçimli Genel Kurul şeklinde yapılacağını duyurdu. Ancak bu açıklamanın ardından Süper Lig ekipleri harekete geçerek tarihin öne alınması için çalışmalara başladı. Kulüpler, TFF'nin olağanüstü seçimle genel kurula gitmesi için noter onaylı imza toplamaya başladı.

Süper Lig kulüpleri, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) seçimlerle birlikte Olağanüstü Genel Kurul'a katılması için Maslak'taki Kulüpler Birliği Vakfı ofisinde noter önünde imza toplamaya başladı. İstanbul'daki kulüp temsilcilerinin noter tasdikli imzalarını Kulüpler Birliği'ne teslim edeceği, bazı kulüp temsilcilerinin ise bulundukları şehirlerde noter tasdikli imzalarını bağışlayacakları bildirildi.

ÇOĞUNLUĞA YÜZDE 40 YETER

Oy kullanma hakkına sahip delegelerin yüzde 40'ı imza atarsa ​​TFF 30 gün içinde seçim yapmak zorunda kalacak…

Kulüpler seçimlerin 24 Mayıs veya 6 Haziran'da yapılmasını istiyor.

2022 yılında TFF başkanlığını devralacak olan Büyükekşi, şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi temmuz ayında Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminde 2 yılı geride bırakmış olacağız. Yönetim kurulumuzda alınan kararla, 18 Temmuz'da gerçekleştireceğimiz mali genel kurul toplantımızın seçmeli genel kurul olarak yapılmasına karar verdik. 18 Temmuz'da “Seçimli genel kurulumuz Türk futbolu için hayırlı olsun.”

KULÜPLER ACİL SEÇİM İSTİYOR

Yağız Sabuncuoğlu'nun verdiği bilgiye göre; Süper Lig kulüpleri, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin seçimli genel kurula katılmasını talep etti.

TFF yönetimi, temmuz ayında yapılacak mali genel kurul toplantısına kadar görevde kalmayı ve ardından seçimli genel kurul toplantısına gitmeyi planlıyor.

Başta dört büyük olmak üzere 18 kulübün bir an önce seçimli genel kurul yapılmasını istediği öne sürüldü.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ'NİN İSTİFA ETME NİYETİ YOK

Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi, istifasının ve olağanüstü seçimlerle yapılan genel kurulun Türk futboluna olumlu katkı sağlayacağına ve kaotik ortamdan uzaklaştıracağına inanmadığını söyledi. Mehmet Büyükekşi'nin olası bir seçimli genel kurula aday olup olmayacağına henüz karar vermediği kaydedildi.

(AA)

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Görünmek için yapıyor Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gözünde “güzel” görünmek için yapıyor
Süper Kupa sonrası gözden kaçan detay!  TFF için yeni tehlike: Herkes sıraya giriyor ve parasını istiyorSüper Kupa sonrası gözden kaçan detay! TFF için yeni tehlike: Herkes sıraya giriyor ve parasını istiyor
Erdoğan'a yaptığı çağrı gündem oldu: "Bu ülkenin bir lideri var..." Erdoğan'a yaptığı çağrı gündem oldu: “Bu ülkenin bir lideri var…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir