AK Parti'den Filistinlilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Tepkisi! “Bu konuya yönelik saldırılar haksız ve yasa dışıdır.”

Türkiye'nin İsrail'le ticareti son günlerde yeniden gündeme gelirken, Filistin'deki katliama karşı protestolar sürüyor. Konu siyasi gündeme de taşındı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuya ilişkin eleştirilerine yanıt verdi.

“BU DİPLOMASİ VE BU ÇALIŞMALAR DÜNYANIN HER YERİNDE BİLİYOR”

Sosyal medya hesabından bir dizi paylaşım yapan Ömer Çelik şunları söyledi:

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin ve Kudüs meselesindeki net tutumu ve işgal altındaki topraklardaki Filistinlilere yönelik hassasiyeti tartışılmaz bir gerçektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın 7 Ekim'den bu yana İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırganlığını durdurmaya yönelik diplomasisi ve her alanda üstün çabaları tüm dünya tarafından bilinmektedir.

“TEK LİDER O”

Cumhurbaşkanımız, toprakları ve hakları için direnen Filistinlilere terörist diyenlere karşı çıkan, bu tavrını dünya liderleri nezdinde en üst düzeyde tescilleyen tek liderdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yaklaşımı ve somut desteği Filistin halkı ve Filistinli liderler tarafından her fırsatta takdir edilmiştir.

Filistin'e yönelik bu temel yaklaşımı nedeniyle Cumhurbaşkanımız, katliam ağının önde gelen isimlerinin ve Netanyahu hükümetinin hedefindedir. Cumhurbaşkanımız siyasi hayatı boyunca karşılaştığı tüm saldırılara rağmen siyasi hayatının temel çizgilerinden biri olan Filistin davasını savunmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi.

“FİLİSTİN SORUNLARINA YÖNELİK TUTUMUNA SALDIRILAR HAKSIZDIR”

Sayın Cumhurbaşkanımız, siyasetten men edildiği zor dönemlerde bile bugün olduğu gibi ABD'de Hamas'la ilgili sorulan bir soruyu yanıtladı. Filistin davasını ulusal politikamızın temel unsurlarından biri olarak gören Sayın Cumhurbaşkanımızın Filistin'e yönelik tutumuna yönelik saldırılar asılsız, haksız, mantıksız ve hukuk dışıdır…

Cumhurbaşkanımız, büyük milletimizin ve küresel vicdanın sesi olarak, Filistin davasının ve mazlum Gazze halkının en güçlü savunucusu ve destekçisidir.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Trafikte ambulansın zor anları günün gündemine oturdu! Trafikte ambulansın zor anları günün gündemine oturdu!
Otobüs İstanbul durağına çarptı!Otobüs İstanbul durağına çarptı!
Her şey aniden oldu!  Büyük korku yaşadılar Her şey aniden oldu! Büyük korku yaşadılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir