Solana (SOL) fiyatı bugün neden arttı?

Solana (SOL) fiyatı, kripto para piyasasının genel olarak toparlanması nedeniyle bugün arttı. Bu hareket, İran'ın hafta sonu İsrail'e düzenlediği drone saldırısının tetiklediği, kripto para piyasasının Haziran 2023'ten bu yana en düşük günlerini takip ediyor.

15 Nisan'da SOL fiyatı son 24 saatte yaklaşık %8 artarak 156 dolara ulaştı. Bu, iki gün önce belirlenen yaklaşık 120 dolarlık yerel düşük seviyeden %31,35 artış anlamına geliyordu.
Karşılaştırıldığında, kripto para birimlerinin genel piyasa değeri gün içinde %3,5 ve en düşük noktadan %13 arttı.

Solana'yı ve kripto para piyasasının geri kalanını daha yüksek seviyelere taşıyan temel katalizörler arasında, Hong Kong'daki Bitcoin (BTC) spot ETF'lerinin onaylanması ve Bitcoin'in Nisan ayındaki halving etkinliğine ilişkin ısrarlı yükseliş beklentileri yer alıyor.

Hong Kong Bitcoin ve Ether ETF'lerini Onayladı

Solana'nın bugünkü yükselişi, Bitcoin ve Ether ETF'lerinin Hong Kong düzenleyicisi tarafından ilk kez onaylanmasıyla aynı zamana denk geliyor.

Altcoin piyasası, 11 Ocak'ta Amerika Birleşik Devletleri'nde dokuz spot Bitcoin ETF'sinin düzenleyici kurumlar tarafından onaylanmasından bu yana %30,5 arttı; bu durum, traderlar arasında, etkinliğin kurumsal yatırımcıları çekebileceği ve Solana ve diğerleri de dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri için ETF'lerin onaylanma olasılığını artırabileceği yönünde endişelere yol açtı. beklenti.

Mechanism Capital'in kurucu ortağı Andrew Kang, Goldilocks senaryosunu gerekçe göstererek altcoinlerin Bitcoin ETF'lerinin piyasaya sürülmesinden sonra “çok daha iyi” performans göstermesini bekliyor.

Kang, “Altcoinler için Goldilocks senaryosu, BTC'nin aylar ve yıllar boyunca yavaş yavaş yükseleceği yönünde” dedi:

“BTC birçok yatırımcıyı çekmek için çok az volatilite sunacak ancak kripto para piyasası yükselişte [geri kalanı] Yukarı doğru bir gidişata dair güven inşa edin

Solana'daki ağ tıkanıklığı düzeltildi

SOL'un bugünkü kazanımları, Solana'nın mevcut ağ tıkanıklığı sorunlarını gidermeyi amaçlayan bir güncellemeyle örtüşüyor.

Blockchain, Mart ayında memecoin lansmanları ve kullanıcı etkinliklerindeki artışla aynı zamana denk gelen %75'lik bir işlem başarısızlık oranı bildirdi. Ticaret hacimleri, 2023 boyunca görülen 500 milyon doların altındaki günlük ortalamaların üzerinde, ay boyunca 4 milyar dolara yükseldi.

Anza'nın geliştirici ilişkileri başkanı Rex St John, Pazartesi günü yayınlanan 1.17.31 sürümünün, Solana'nın ağındaki tıkanıklık sorunlarını gidermeyi amaçlayan bir dizi planlı güncellemenin ilki olduğunu belirtti.

Sonuç olarak Dogwifhat (WIF), Bonk (BONK) ve Cat in a Dogs World (MEW) dahil olmak üzere Solana tabanlı memecoin'ler son 24 saat içinde keskin bir artış gösterdi.

SOL teknik analizi

Solana'nın bugünkü fiyat hareketi, kripto para biriminin 13 Nisan'da artan bir trend çizgisi desteğini test etmesinden sonra başlayan devam eden toparlanma eğiliminin bir parçası. SOL/USD, aşağıda gösterildiği gibi Kasım 2023'ten bu yana aynı destekten yükseldi.

SOL'un günlük göreceli güç endeksi (RSI) de son yükselişi destekledi.

Özellikle, RSI değeri 13 Nisan'da aşırı satış eşiği olan 30'un sadece bir puan üzerinde, 31 civarına düştü. Yatırımcılar genellikle 30 veya daha düşük bir RSI değerini bir satın alma sinyali olarak görür ve varlığın değerinin altında değerlenip hazır olabileceği beklentisiyle işlem yapar. bir toparlanma için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir