Meral Akşener'den Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a sert sözler! “Herkesin ihanet ettiği bizdik”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Keçiören'deki iftar programında konuştu. İYİ Parti'nin Ankara'dan tüm milletvekilleri ve adaylarına çağrıda bulunan Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı suçladı.

Meral Akşener açıklamasında şunları söyledi:

“HERKESİ TEK TEK TEDAVİ EDENLER BİZİZ”

Akşener, her dönemde zulme ve zalimlere karşı çıktığını belirterek, “Milletimizin geleceğine kastedenlerle mücadele etmek için her türlü fedakarlığı yaptık. Bir yerde adaletsizlik gördüğümüzde, ne olursa olsun hakkı savunan biz olduk. Kim olduğunu ve haksızlığa uğrayanların yanında kaya gibi duranları… 2019 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın istifa ettiği CHP'den tekrar adaylığı yasaklandığında yanındaydık. 2020 yılında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i itibarsızlaştırmak isteyenlere karşı çıkanlar sadece onlardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2022 yılında hapis cezasına çarptırıldığı haberini aldığımda Saraçhane'de 'Tek bizdik' “Parti. Ama ne yazık ki bugün geldiğimiz noktaya gelindiğinde alınan karara saygı duymak yerine hepimize birer birer ihanet eden bizdik ve o da İYİ Parti'ydi” dedi.

“EN ATIK MÜZAKERELERİ ANKARA'DA YAPILDI”

Antalya ve İstanbul meclis üyelerinin seçimlere serbestçe katılma kararı alarak CHP listesi garantisiyle istifaya zorlandığını belirten Akşener, şöyle konuştu: “En çirkin müzakereler burada Ankara'da yaşandı. Hatta ABB Başkanı Mansur Yavaş, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında olayı kendi ağzından itiraf etmişti. Partimizden istifa eden il ve ilçe başkanlarımız ile Ankara teşkilatımızın üyelerinin şu anda kendisiyle birlikte çalıştığını söyledi. Bunları zaten biliyorduk. Onun küstahlığına ve bunu televizyonda açıkça itiraf etmesine şaşırdım. Bu kadar ahlaksızlıkla övünen pervasızlık beni hayrete düşürüyor. Daha 12 ay önce görmeyi çok istediğimiz ama maalesef göremediğimiz bu cesarete ben de şaşırdım. “Bugün geldiğimiz noktada Mansur Yavaş artık CHP genel merkezinin ev kölesi haline gelmiştir” dedi.

“BANA KARDEŞ DEME, İSTEMİYORUM”

Akşener, “Kimin işi varsa hemen kız kardeşler için edebiyat yazmaya başlıyor.” sözlerine şöyle devam etti:

“CHP liderlerinin yüzlerine 'abla, abla' demelerinden, sonra da bana ve partime medya arkadaşlarına küfretmelerinden gerçekten yoruldum. İYİ partililere, CHP'ye yardım ettikleri sürece iyi insan demelerinden, biz kendi yolumuzda gittiğimizde 'bunlar AKP'lidir, faşisttir, sağcıdır' diye bize saldırmalarından bıktım. Beni, partimi ve bize destek veren vatandaşlarımızı sürekli CHP'ye bir şeyler katması gereken paryalar olarak görmekten bıktım. Bana abla deme, bunu istemiyorum. Çünkü bana abla demenizdeki duyarsız ikiyüzlülük, beni içtenlikle ablası, ablası, annesi olarak gören milletimize büyük bir hakarettir.”

Kaynak: İHA

31 MART SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ TÜM HABERLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Akkuyu inşaatında işçiler ayaklandı!  Maaş isyanı büyüyor: Yöneticiler taşlanıyorAkkuyu inşaatında işçiler ayaklandı! Maaş isyanı büyüyor: Yöneticiler taşlanıyor
Yunanistan'ın güneyinde 6 büyüklüğünde depremYunanistan'ın güneyinde 6 büyüklüğünde deprem
Pandemi döneminde 4 bin TL'ye ev aldı!  Bunu gören şaşırıyorPandemi döneminde 4 bin TL'ye ev aldı! Bunu gören şaşırıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir