Kütahya Valisi: “Kapatmak için yetkilerimi kullandım” dedi! Pavyonların yeniden açılmasına ilişkin yeni karar

Ocak ayında Kütahya Valiliği, köşklerin bulunduğu bölgede artan asayiş ve uyuşturucu kaçakçılığı olayları nedeniyle 10 işletmeyi süresiz olarak kapatmıştı. Polis eşliğinde bölgeye gelen Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ruhsatları iptal edilen işletmeler mühürlendi. Kütahya İdare Mahkemesi, 3 ay aradan sonra işletmelerin talebi üzerine kapatmanın ertelenmesine karar verdi. İşletmeler Ramazan Bayramı'nın ilk gününden itibaren faaliyetlerine yeniden başladı.

KAPATIYORLAR

Bursa Bölge İdare Mahkemesi'nin ruhsat iptal kararını gerekçe gösteren Kütahya Emniyet Müdürlüğü ve Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işletme sahiplerine iş yerlerini kapatacaklarını bildirdi. İşyerleri polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri altında kapatılarak faaliyetlerine ara verildi.

KÜTAHYA KÖŞELERİ-İKİNCİ KEZ-MUHURLEN_39708

“YETKİMİ KULLANARAK KAPATTIM”

Kütahya Valisi Musa Işın, köşklerin kapatılmasına ilişkin şunları söyledi:

“Allah bin kere razı olsun, bugüne kadar neredeydiniz diye merak edeceksiniz. Size verdiklerimiz, yazdıklarımız resmi veriler. Ama kayıt altına alınmayan, paylaşamadığımız şeyler de var. Burası tam bir bataklık. Biz uyuşturucuyla mücadele edeceğiz. Burada bataklık neden açıldı? “Önce burayı kapatın, sonra uyuşturucuyla mücadele edin. Ben valilik dönemim boyunca bunlarla mücadelemi sürdüreceğim. Çünkü burası sizin için, Kütahya için, hepimiz için bir utanç kaynağıdır. Ben yetkimi kullanarak devletin açtığı bu bataklığın kurutulması lazım.

AW120591_01

Kaynak: İHA-DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
CHP'li Tanju Özcan, Kur'an-ı Kerim'e dokunarak ve yemin ederek görevine başladı.CHP'li Tanju Özcan, Kur'an-ı Kerim'e dokunarak ve yemin ederek görevine başladı.
AK Partili milletvekilinin Münih'teki ıstakoz paylaşımı ortalığı karıştırdı!  CHP'li Oğuz Kaan Salıcı: "Türkiye’den ucuz muydu?"AK Partili milletvekilinin Münih'teki ıstakoz paylaşımı ortalığı karıştırdı! CHP'li Oğuz Kaan Salıcı: “En azından Türkiye'den ucuz muydu?”
MHP itiraz etti!  YSK Kütahya kararıMHP itiraz etti! YSK Kütahya kararı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir