Herkes sabırsızlıkla bekliyordu! TFF başkanlık seçiminin ilk adayı belli oldu… Servet Yardımcı Futbol'u yönetmeye hazırlanıyor

18 Temmuz'da seçim yapılacağı kesin olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun tarihi öne alıp almayacağı tartışılırken adaylar da kendilerini sorgulamaya başladı.

Mevcut başkan Mehmet Büyükekşi henüz adaylığına ilişkin net bir açıklama yapmazken, TFF başkanlığının ilk adayı belli oldu.

İLK ADAY: SERVET YARDIMCI

Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre; Servet Yardımcı bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacak. Haberin detaylarında Cemil Kazancı'nın, Servet Yardımcı'nın TFF Yönetim Kurulu “Başkan Yardımcısı” listesinde yer alabileceği belirtildi.

SERVET YARDIMCI KİMDİR?

dWVzj_MmB02vLE20iaKjnQ

26 Aralık 1957'de Rize'de doğan Yardımcı, amatör olarak futbol oynadı. Bir süre Çaykur Rizespor'da teknik direktör olarak çalıştı. Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kuruluna ilk kez 2008 yılında Hasan Doğan'ın listesinden seçildi. Mahmut Özgener'in görev yaptığı dönemde başkan yardımcısı oldu. Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında yönetim kurulu üyeliği görevine devam etti. Yıldırım Demirören'in 2012 yılında başlayan görev süresinde birinci başkan yardımcısı oldu ve bu görevi Nihat Özdemir'in başkanlığında sürdürmeye devam etti. Asistan, TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yönetir.

2015 yılında UEFA İcra Komitesi'ne aday oldu ancak seçilemedi. 5 Nisan 2017 tarihinde 41. UEFA Kongresi'nde yapılan seçimleri kazanan milletvekili, UEFA İcra Komitesi'ne katıldı. 2021'de tekrar aday oldu ve yeniden seçildi.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ali Koç skandalı canlı yayında duyurdu! Ali Koç skandalı canlı yayında duyurdu! “Bir TFF yöneticisi o kulübü aradı ve…”
Maça yabancı VAR damgasını vurdu!  Rekorlar açıklandı, karar değiştiMaça yabancı VAR damgasını vurdu! Rekorlar açıklandı, karar değişti
Birinciliğin sahibi Süper Lig'den!  Dünyanın en korkunç stadyumunu seçtilerBirinciliğin sahibi Süper Lig'den! Dünyanın en korkunç stadyumunu seçtiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir