Bitcoin fiyatı ne kadar düşebilir? Analistler yorum yaptı

Bitcoin (BTC), hafta sonu kaydedilen %15'e varan düşüşün ardından yatırımcılarını endişelendiriyor.

Analistler piyasanın nerede dibe vurabileceğini ve bunun ne kadar sürede gerçekleşebileceğini ölçmek için sıraya giriyor.

Bitcoin 24 Saatte 60.000 Doların Altına Düşecek mi?

61 bin dolara gerileyen BTC/USD paritesi, alım tepkileriyle 63 bin dolar sınırını zorluyor.

Popüler analist Mark Cullen'a göre önümüzdeki birkaç saat içinde yol 60.000 dolar seviyesine doğru olacak.

Elliott Wave yöntemini kullanan Cullen, Bitcoin'i yaklaşık 59.000 dolara götürecek nihai bir aşağı yönlü hareketin yakında gelebileceğini öne sürdü.

X'teki takipçilerine, “$BTC'nin daha geniş düzeltici düz formasyonun C dalgasını tamamlamak için hala 1 ayağı daha olması çok muhtemel” dedi.

“Devam edecekse bugün tamamlanması gerekiyor.”

BTC/USD grafiği. Kaynak: Marco Cullen

59.000 dolara olası bir hamle, BTC'yi Şubat sonundan bu yana en düşük seviyesine gönderecek ve son yüksek seviyesinden yaklaşık %20'lik en büyük düşüşü temsil edebilir.

Bitcoin temel hareketli ortalamasını kaybetme riskiyle karşı karşıya

Bunlardan popüler analist Matthew Hyland, mevcut geri çekilmenin kalıcılığının doğası hakkında fikir sahibi olmak için yaklaşan haftalık kapanışı inceledi.

Bir grafik yükleniyor

Hyland, yorumun bir bölümünde “Bu büyük ölçüde haftalık mumun nasıl kapandığına bağlı” dedi.

“En son test ettiğinde harika bir satın alma fırsatıydı ve asla aşağıdan kapanmadı. En önemli şey kapanış olacak.”

10 SMA ile BTC/USD haftalık grafiği. Kaynak: TradingView

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, 10 haftalık SMA'nın altındaki tam mumların en son 2023 ortasında gerçekleştiğini gösteriyor.

Bitcoin'deki bu zincir üstü verilere dikkat edin

Zincir içi analiz platformu CryptoQuant'a katkıda bulunan Binh Dang'a göre, daha uzun zaman dilimleri Bitcoin boğaları için sinir bozucu koşullar yaratabilir.

Düzeltilmiş CVDD (Yok Edilen Kümülatif Değer Günleri) metriğini analiz ederek, BTC/USD'nin tekrar yüksek seviyelere ulaşmadan önce daha uzun bir süre düşük kalabileceğini öngördü.

CVDD, zincirde yukarı doğru hareket eden bir coinin cüzdanda kaldığı gün sayısını ölçer ve bunu mevcut fiyatla çarpar.

Binh, açıklayıcı bir grafikle birlikte, “Değiştirilmiş CVDD ölçümüm yerel yüksek seviyeleri çok iyi tanıdı ve şimdi BTC'nin Aşama 2'yi (turuncu çizgi) test etmek ve biriktirmek için desteklenmesini sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Tarih daha derin düzeltmelerin mümkün olduğunu gösterse de Binh, mevcut jeopolitik aşağı yönlü momentumun, örneğin Mart 2020'deki piyasalar arası COVID-19 çöküşü sırasında görülen panik seviyelerine ulaşmasını beklemediğini ekledi.

Grafiğin 40.000 doların hemen altındaki “Faz 1” çizgisine doğru potansiyel bir hareket şu anda “en kötü durumu” oluşturuyor.

Kaynak: Eşitlik

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir