Gözler Van kararının gerekçesinde! Seçim sonrası muhalefet dönemi bugün sona eriyor

Türkiye, yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart'ta sandık başına gitti. Seçimlerin ardından başlayan itiraz süreciyle birlikte siyasi partiler ülkenin bazı yerlerinde itirazlarda bulundu. İtirazların ardından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) sunulan itirazlar, kurul tarafından değerlendirilerek karara bağlanıyor.

VAN KARARININ NEDENLERİNE GÖZ ATIN

Bu kapsamda bugün saat 14.30'da ülke genelinden gelen seçim itirazlarının görüşülmesi amacıyla meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda alınan kararlara göre itiraz edilen bölgelerde nihai kararlar verilecek. Alınan kararlara itiraz edilemez. Van seçimlerinde sandıkların Abdullah Zeydan'a verilmesi kararının gerekçesinin YSK yönetim kurulu toplantısında açıklanması bekleniyor.

İTİRAZ SÜRECİ BUGÜN KAPANIYOR

Ancak YSK'nın itiraz takvimine göre siyasi partilerin ilçe seçim komisyonlarına itirazları dün saat 17.00'de sona erdi. Burada alınan kararlara göre siyasi partiler, bugün saat 17.00'ye kadar il seçim komisyonlarına itirazda bulunabilecek. İl seçim komisyonlarına yapılacak itirazlara ilişkin karar ise 7 Nisan saat 17.00'ye kadar verilecek. İl seçim kurulu ve il birleştirme raporuna karşı YSK adaylık süreci 10 Nisan saat 17.00'de sona erecek. (İHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kamyon alevler içinde kilometrelerce yol kat etti!  Kuzey Marmara Otoyolu'nda korku dolu anlarKamyon alevler içinde kilometrelerce yol kat etti! Kuzey Marmara Otoyolu'nda korku dolu anlar
Oy pusulalarının yakıldığı görüntüler ortaya çıktı ve o ilçede seçim iptal edildiOy pusulalarının yakıldığı görüntüler ortaya çıktı ve o ilçede seçim iptal edildi
Meyve bahçelerinde görüldü... Kaygı yarattı! Meyve bahçelerinde görüldü… Kaygı yarattı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir