Büyük altcoinler temmuzda 755 milyon doların kilidini açtı

Temmuz ayında 40'tan fazla proje 755 milyon dolar değerindeki kripto para biriminin kilidini açacak.

Kilit açma mekanizması, erken yatırımcıların ve ekip üyelerinin aniden satış yapmasını önler. Bu mekanizma, bir kripto projesinin ilk aşamalarında fiyat düşüşlerinin önlenmesine yardımcı olur.

Token Kilidini Açma, Temmuz 2024'te kilidi açılacak en fazla sayıda kripto varlığının AltLayer (ALT), Xai (XAI), Aptos (APT), Arbitrum (ARB), Optimism (OP), Sui (SUI), Immutable (IMX) olduğunu ortaya koyuyor ) ve Starknet'in (STRK)'ye ait olduğu ortaya çıktı.

Temmuz ayında daha büyük tokenlerin kilidi açılıyor

Merkezi olmayan protokol AltLayer, Temmuz ayında en büyük tokeninin kilidini açacak. Proje, 25 Temmuz'da yaklaşık 125 milyon dolar değerinde 684 milyon ALT'yi piyasaya sürecek. Tokenlar ekibe, yatırımcılara, danışmanlara, protokol geliştirmeye, hazine ekosistemine ve topluluğa tahsis edilecektir.

Oyun odaklı Xai projesi, 9 Temmuz'da kilidinin açılması planlanan yaklaşık 93 milyon dolarlık token ile ikinci en büyük miktarı piyasaya sürecek. AltLayer gibi kripto varlıkları da ekibi, yatırımcıları ve ekosistemi içindir. Rezervlerine yaklaşık 2 milyon dolarlık token tahsis edildi.

ALT fiyatı şu anda 0,18 dolar civarında, XAI ise 0,46 dolar değerinde.

Tokenların kilidini düzenli olarak açan projeler

Mayıs ayında 101 milyon dolar, haziran ayında ise 102 milyon dolar değerinde tokenin kilidini açan Aptos, Temmuz ayında daha fazla tokenin kilidini açacak. Proje, Temmuz ayında 77 milyon dolar değerinde 11,31 milyon APT tokenini piyasaya sürecek. Bunlar vakfa, topluluğa, kilit katılımcılara ve yatırımcılara verilecek.

Aptos tokeninin üç aylık fiyat tablosu. Kaynak CoinGecko

APT'nin fiyatı 1 Nisan'da 17,63 dolardan 28 Haziran'da 6,99 dolara düştü.

Bu arada, Mayıs ayında 95 milyon dolar ve Haziran ayında 105 milyon dolar serbest bırakan Arbitrum'un, danışmanları ve yatırımcıları için 16 Temmuz'da 75 milyon dolar serbest bırakması bekleniyor. 16 Mart'ta proje, 2,32 milyar dolar değerinde 1,1 milyar ARB tokenini piyasaya sürdü.

Büyük kilidin açılmasından bu yana, ARB fiyatları 8 Mart'taki 2,27 dolardan bu yazının yazıldığı an itibariyle 0,82 dolara düşerek %63 düştü.

Son iki ayda milyonlarca değerindeki yerel tokenlarının kilidini açan Optimism, Sui, Immutable ve Starknet de Temmuz ayında benzer miktarların kilidini açacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir