BTC yeniden 50 bine düşecek mi? Bitcoin İncelemesi

Bir kripto analistine göre, Bitcoin'in daha yüksek destek fiyatı seviyelerine ulaşma sıklığı ve türev piyasalarındaki “baskının hemen ortadan kalkması”, fiyatının yakın zamanda 50.000 dolara düşmesinin muhtemel olmadığını gösteriyor.

Dijital varlık fonu UTXO Management'ın kıdemli analisti Dylan LeClair, 7 Nisan'da yayınlanan bir analist notunda, Bitcoin'in (BTC) 70.000 ila 75.000 dolar fiyat aralığına ulaşması durumunda kısa pozisyonlar üzerinde önemli bir baskı oluşturacağını açıkladı.

“Konsolidasyon arttıkça, 70 ila 75 bin arasında artan sayıda açığa tasfiye meydana geliyor” dedi.

CoinGlass'ın verilerine göre Bitcoin fiyatının 70.000 dolara yükselmesi durumunda yaklaşık 174,17 milyon dolar tasfiye edilecek.

Bitcoin Tasfiye Haritası. Kaynak: CoinGlass

LeClair aralığının üst sınırına (75.000 $) ulaşırsa, yaklaşık 830 milyon $ değerindeki kısa pozisyonlar tasfiye edilecek.

Bu, Bitcoin'in şu anki fiyatı olan 69.344 dolardan yaklaşık %7,8'lik bir artışı temsil ediyor. Benzer şekilde, 15 Mart'ta %7,5'lik benzer bir yüzdelik değişim meydana geldi, ancak aşağı yönlü bir hareketle 525,2 milyon dolarlık ödeme gerçekleşti.

LeClair, Bitcoin fiyatının 50.000 $'a düşmesinin (bu yazının yazıldığı an itibariyle mevcut fiyattan %27'lik bir düşüş) uzun pozisyonların önemli ölçüde tasfiyesini tetikleyebileceğini, ancak son fiyat değişiklikleri ve artan destek seviyeleri göz önüne alındığında bunu beklemediğini açıkladı.

“~50.000 seviyesinden çıkarılabilecek çok sayıda uzun pozisyon olmasına rağmen, daha yüksek diplerin doğası ve şu anda türev piyasasında ani köpük eksikliği göz önüne alındığında, yeniden ziyaret etmemizin pek mümkün olmadığını düşünüyorum.” bu seviyede” dedi.

“Elbette imkansız değil” diye uyardı. Bitcoin'in fiyatı en son 13 Şubat'ta 50.000 doların altına düşerek 49.725 dolara ulaşmıştı.

Sadece bir gün önce, 12 Şubat'ta, Aralık 2021'den bu yana ulaşmadığı bir seviye olan 50.000 dolara ulaştı.

İddialarını, 5 Nisan'da Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) izahatını güncelleyen ve beş büyük Wall Street firmasını yeni yetkili katılımcılar olarak ekleyen küresel varlık yöneticisi BlackRock'un son eylemine atıfta bulunarak destekledi.

Yeni üyeler arasında ABN AMRO Clearing, Citadel Securities, Citigroup Global Markets, Goldman Sachs ve UBS Securities yer alıyor

İlgili: 2028 İçin Bu Bitcoin Tahmini Aklınızı Başınıza Aldı

Büyük kripto para yatırımcıları, 20 Nisan'da gerçekleşecek halving etkinliği öncesinde Bitcoin'in fiyatı hakkında spekülasyon yapıyor. Bu etkinlik her dört yılda bir gerçekleşecek ve madencilerin blok ödülleri 6,25 BTC'den 3.125 BTC'ye %50 oranında düşecek.

Cointelegraph yakın zamanda Bitcoin fiyatının 2020'deki son Bitcoin yarılanmasından bu yana yaklaşık %658 arttığını bildirdi. Eğer tarihsel grafik modelleri tekrarlanırsa, mevcut döngüye benzer şekilde davranılırsa Bitcoin fiyatı 2028 yarılanmasına kadar kripto para başına 434.280 dolara ulaşacaktır.

Kripto para tüccarı Rekt Capital, yakın vadede daha fazla yükseliş potansiyeli olduğuna inanıyor. 7 Nisan'daki gönderisinde 443.000 takipçisine, piyasanın “boğa piyasası” aşamasının yaklaşık üçte biri kadar ilerlediğini söyledi.

Kaynak: Rekt Capital

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Dergi: Bitcoin ETF gurusu Eric Balchunas şüphecilerin son kahkahasını attı: X Hall of Flame

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir