Yerel kripto para dolandırıcılarına bir darbe daha

Ülkemizde kripto para yatırımcılarını dolandıran suç ağlarına yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Mart ayının son haftasının başında basında yeni bir operasyon haberi çıktı.

İhlas haber ajansının haberine göre, Niğde merkezli 4 ilde düzenlenen baskınlarda toplam 12 kişi yakalandı. Ajansın edindiği bilgiye göre Niğde Siber Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü, 2018 yılında yaptığı soruşturmada İ.A isimli şahsın Telegram'daki kripto para kanalları üzerinden uğradığı yaklaşık 40 bin dolarlık kaybı araştırdı. “nitelikli dolandırıcılık” kapsamına giriyor. Niğde Başsavcılığı ve emniyet güçlerinin işbirliği yaptığı duruşmada Niğde, Yalova, Aydın ve Ankara'da yakalanan 7 kişiden 7'si adliyeye sevk edildi.

Operasyonda çok sayıda adrese baskın düzenleyen polis, üstü açık bir BMW, 31 bin dolar, 1 hard disk, 14 cep telefonu ve SIM kart gibi taşınır varlıklara el koydu.

Geçtiğimiz hafta Türkiye'nin dört ilinde Samsun merkezli bir başka kripto dolandırıcılık çetesine yönelik operasyon düzenlendi. Aralarında askerlerin de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir