Yarılanmadan sonra Bitcoin düzeltmesi ne kadar sürecek?

Kripto para borsası Bitfinex'teki analistlere göre Bitcoin (BTC), halvingden sonra iki aya kadar fiyat konsolidasyonu yaşayabilir.

Kripto para borsası Bitfinex'teki analistlere göre Bitcoin (BTC), yarılanmadan sonra iki aya kadar fiyat konsolidasyonu yaşayabilir.

Bitfinex Alpha piyasa raporunun son sürümü, Bitcoin'in Mayıs ayında kripto para piyasası için öncü gösterge olmaya devam edebileceğini belirtiyor.

Rapora göre makroekonomik ortam önceki yıllara göre daha dirençli ve kısa vadeli faiz indirimi ihtimali düşük kalıyor.

Ek olarak analistler, genel tüketicilerin ve işletmelerin, temel ekonominin durumu hakkında önceki kripto para birimi piyasası döngülerine göre “daha iyi hazırlıklı ve bilgili” olduklarını söylüyor

“Sonuç olarak, Bitcoin fiyatlarında 1-2 aylık bir konsolidasyon görebileceğimize inanıyoruz, her iki tarafta da 10.000 dolarlık dalgalanmaların olduğu bir aralıkta işlem görüyor.”

Rapor, yeni piyasaya sürülen BTC arzını azaltan yarılanmanın ardından Bitcoin fiyatı üzerinde herhangi bir olumlu etkinin önümüzdeki aylarda görüleceğini ekliyor.

Analistler, “Bu noktada yumuşak bir iniş gerçekleştiren ve durgunluktan kaçınan ekonominin de daha iyi performans göstermesi ve kripto para birimlerine ek ivme sağlaması bekleniyor” dedi.

Birkaç kripto para tüccarı, Bitcoin'in bir ay önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden son dönemdeki konsolidasyonu hakkında benzer görüşler sunuyor.

MNTrading ticaret firmasının kurucusu Michaël van de Poppe, tüccarların likiditeyi altcoinlere kaydırmaya başlamasıyla Bitcoin hakimiyetinin zirveye ulaşmış olabileceğini öne sürüyor. Kripto para tüccarı Matthew Hyland da bunu yineledi ve Bitcoin'in pazar hakimiyetinin çok fazla destek kaybettiğine dikkat çekti.

Bitfinex Alpha raporu ayrıca Bitcoin'in azalan pazar hakimiyetinin teknik ayrıntılarına da değindi. Rapor, tarihsel olarak Bitcoin yarılanmasının ardından dikkatlerin toparlanan ve pazar payı kazanan altcoinlere kaydığını belirtiyor.

Geçen ay Bitcoin hakimiyetinin grafiği. Kaynak: TradingView

Raporda şunlar belirtiliyor: “Bu değişim, Bitcoin'in azalan arz büyüme oranının uzun vadeli bir artış olarak görülmesi ve yatırımcıların risk iştahlarını artırarak altcoinlerden potansiyel olarak daha yüksek getiri aramalarına yol açması nedeniyle meydana geliyor.”

İlgili: Kısa Vadeli Bitcoin Yatırımcıları Kaybetti

Ether'in (ETH) son piyasa performansı, art arda iki hafta boyunca Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiğini gösterdi; bu en son Şubat 2023'te gerçekleşti. Bitfinex analistleri, ETH/BTC'deki %7,5'lik artışın ETH'nin Bitcoin'e karşı Bitcoin karşısında en güçlü haftalık kazancına işaret ettiğini ekliyor. yılın başlangıcı.

Raporda ayrıca Ether'in altcoin piyasasının vekili olarak uzun vadeli rolünün altı çiziliyor ve bu da onu diğer altcoin'lerin piyasa trendlerini yakalamasından önce tarihi bir ilk hamle haline getiriyor.

Blockchain veri firması Glassnode'un zincir içi baş analisti Checkmate de Bitcoin'in son konsolidasyonu hakkında yorum yaptı. Bitcoin'in Mart ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana Bitcoin vadeli işlemlerinde kademeli bir “kaldıraç azaltma” sürecinin devam ettiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir