XRP fiyatı bugün neden arttı?

XRP'nin (XRP) fiyatı son 24 saatte %3,5 arttı ve genel kripto para piyasası toparlanırken yükseliş hareketini sürdürdü. Bu artış kurumları Mt. Bu durum, Gox'un neden olduğu son piyasa düşüşü sırasında biriken raporlarla büyük ölçüde güçlendi.

XRP fonları fiyat düşüşü sırasında yatırım aldı

XRP'nin bugünkü yükselişi, CoinShares'in, piyasanın %11,28 oranında düşüş yaşadığı bir haftada kripto fonlarına 441 milyon dolarlık giriş gördüğünü açıklamasının ardından geldi.

XRP odaklı yatırım fonları, 5 Temmuz'da sona eren haftada 400.000 dolar topladı. Raporun yayımlandığı 8 Temmuz'dan bu yana XRP/USD paritesi yaklaşık %10 arttı.

XRP/USD günlük fiyat tablosu ve haftalık CoinShares raporu. Kaynak TradingView/CoinShare

CoinShares araştırmacısı James Butterfill şunları kaydetti:

“Dijital varlık yatırım ürünlerine toplam 441 milyon dolarlık giriş görüldü; Mt Gox'un ve Alman hükümetinin muhtemelen bir satın alma fırsatı olarak gördüğü satış baskısından kaynaklanan son fiyat zayıflığı.”

XRP'ye ve genel kripto para piyasası fonlarına girişler, 5 Temmuz'da açıklanan beklenenden zayıf iş verilerinin etkisiyle Wall Street'in Eylül ayında faiz indirimine yönelik artan beklentileriyle örtüşüyor. İlginç bir şekilde, XRP'nin 5 Temmuz'daki en düşük seviyesinden bu yana spot piyasa getirisi %16 civarında.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, 10 Temmuz'da Kongre'ye verdiği ifadede benzer güvercin bakış açısını yineledi.

XRP balina rezervlerinde hafif artış

XRP'de bugünkü yükseliş aynı zamanda en zengin yatırımcı gruplarından birinin elindeki arzdaki hafif artışla da örtüşüyor.

Özellikle son 24 saatte 100 milyon-1 milyar tokena sahip kuruluşların elindeki XRP arzı artarken, 10 milyon-100 milyon token grubunun arzında azalma yaşandı.

XRP arzı balinaların elinde. Kaynak: Santimento

Bu arada, 1 milyardan fazla token (mavi) tutan adreslerin arzı sabit kaldı. Bu, alttaki varlıkların yukarıya çıkmak için XRP biriktirdiğini gösteriyor.

XRP fiyatı “aşırı satış” durumunun ardından hareket etti.

Teknik açıdan bakıldığında, XRP'nin bugünkü hareketi, bir varlığın göreceli güç endeksi (RSI) 30'un altına düştüğünde tipik bir piyasa tepkisi olan aşırı satış reaksiyonunun parçası gibi görünüyor.

XRP/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak Ticaret Görünümü

XRP fiyatı, Nisan trendine benzer şekilde destek olarak alçalan takoz formasyonunun alt trend çizgisini test ettikten sonra arttı. Fraktal tekrarlanırsa, Temmuz ayı için bir sonraki yukarı yönlü hedef, takozun üst trend çizgisi civarında, mevcut fiyat seviyesinden %5 artışla 0,45 dolar civarında olacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir