Ünlü basketbolculardan kanser hastalarına anlamlı ziyaret

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin ana sponsoru Medicana, 1-7 Nisan Kanser Haftası kapsamında; Darüşşafaka Lassa'dan Berk Demir, Fenerbahçe Beko'dan Emre Ekşioğlu ve Galatasaray Ekmas'tan Göksenin Köksal, Medicana Ataköy Hastanesi'nde kanser hastalarıyla bir araya geldi. Dün düzenlenen programda Berk Demir, Emre Ekşioğlu ve Göksenin Köksal onkoloji bölümünü ziyaret ederek hastalarla sohbet etti. Daha sonra basketbolcular hastalara hangi takımın taraftarı olduklarını sordu ve onlara imzalı formalar verdi.

KÖKSAL: EN AZINDAN AYNI DUYGULARI PAYLAŞIRLARSA MUTLU OLACAĞIZ

Etkinliğin çok önemli bir organizasyon olduğunu belirten Galatasaray kaptanı Ekmas Göksenin Köksal, şunları söyledi: “Bu organizasyonda yer alan herkese gerçekten çok teşekkür ediyoruz. 1-7 Nisan Kanser Haftası'nda Darüşşafaka Lassa, Fenerbahce Beko ve Galatasaray Ekmas sporcuları olarak hastalarımızı ziyaret ettik. Formalarımızı tek tek herkese sunduk. Onları biraz da olsa mutlu edebilirsek bu bizim için harika olur. Umarım tüm hastalarımız sağlığına kavuşur. Onlarla bir nebze de olsa aynı duyguyu paylaşabildiysek ne mutlu bize.

UNLU-BASKETBOLCULAR-KANSER-HASTALAR_35867

DEMİR: EN İYİ TEDAVİYİ ALAN HASTALARIMIZA AHLAK VE İYİ NİYETİMİZİ GÖSTERMEK İÇİN BURADAYIZ.

Kanser tedavisinin zor bir süreç olduğunu belirten Darüşşafaka oyuncusu Lassa Berk Demir, şunları söyledi: “Kanser Haftası vesilesiyle tedavi gören hastalarımıza elimizden geldiğince moral vermek ve iyi niyetimizi göstermek için buradayız. Umarım bu korkunç hastalığa ve bundan muzdarip olan tüm insanlara moral vermeyi başarmışızdır. Bu hepimizin başına gelebilir; Akrabalarımızdan biri, sevdiklerimiz ya da aile üyelerimizden biri olabilir. Bu yüzden moralinizi yükseltmeniz ve daima olumlu düşünmeniz önemlidir. Bugün buna katkı sağlamak için elimizden geleni yapmaya çalıştık” dedi.

UNLU-BASKETBOLCULAR-KANSER-HASTALAR_35867 (1)

EKŞİOĞLU: SERTLEŞMEDE RAKİP OLSA DA KANSERE KARŞI HEP BİRLİKTEYİZ

Fenerbahçe Beko'dan Mert Emre Ekşioğlu, “Kanser Haftası'nda burada bulunmaktan hem kendim hem de kulübüm Fenerbahce Beko adına çok mutluyum. Sahada rakip olsak da kansere karşı hep birlikteyiz. “Bu önemli bir sosyal sorumluluk olayı… Bu nedenle tüm ekiplerin ve bizim kanser hastalarını birlikte desteklememiz önemli” dedi.

UNLU-BASKETBOLCULAR-KANSER-HASTALAR_35867 (2)

PROF. DR. GÜNALDI: KANSERİN ÇÖZÜLMEZ BİR HASTALIK OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUZ

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof., bu tür sosyal çalışmaların onkolojik hastalıklara yönelik farkındalık açısından oldukça faydalı olduğunu söyledi. Dr. Meral Günaldı, “Her şeyden önce hastalarımız çok mutluydu. Onlar çok mutluydu. Takdir edilmek onlar için de çok güzel bir duygu. Sonuçta zor bir dönemden geçiyorlar. Kanser oranları artık artıyor. Ama çok şükür ölüm oranları önemli ölçüde azalıyor. Çünkü tedaviler çok gelişti. Artık kanseri tedavi edilemez bir hastalık olarak görmüyoruz. Bu aşamalarda onlara sosyal olarak destek olmak çok güzel. Aslında onları olumlu yönde motive ediyor. Aynı derecede takdir edildiğini hissediyorlar. Sadece ziyaret edilen hastalar değil, ziyaret edilmeyen hastalar da bu tür sosyal etkinliklerin paylaşılmasını takdir ediyor ve onları daha olumlu yönde etkiliyor. Bu tür etkinliklerin sayısının giderek artmasını ve her şeyden önce farkındalığın ön plana çıkarılmasını öneriyorum” dedi.

UNLU-BASKETBOLCULAR-KANSER-HASTALAR_35867 (5)

PROF. DR. ŞENGÜL: FARKINDALIK OLUŞTURMAK ÇOK ÖNEMLİ

1-7 Nisan Kanser Haftası'nda kamuoyunu bilinçlendirmenin çok önemli olduğunu söyleyen tıbbi onkoloji uzmanı Doç. Dr. Nilay Şengül, “Kanser artık bir halk sağlığı sorunudur. Türkiye'de erken teşhis çok önemli. Çünkü erken teşhis gerçekten hayat kurtarır. Erken teşhis edilirse iyileşme şansı vardır. Türkiye'de de Kanser Tarama ve Eğitim Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezleri'nde tamamen ücretsiz olarak yürütülen kanser tarama programları bulunmaktadır. Bu nedenle kamuoyunun bilinçlendirilmesi önemlidir. Türkiye'de de kanser vakalarının sıklığı arttı. Hastalar bu olaydan gerçekten motive oldular. Tedavi aşamasında hasta motivasyonu da çok önemlidir. “Bu aynı zamanda kemoterapi ünitesine de dinamizm kattı” dedi. (DHA)Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
29 kişinin yanarak hayatını kaybettiği maskeli balo yangınından sağ kurtulan tek kişi nasıl kurtulduğunu anlattı!  İç karartıcı detay: İnsanlar kaçmayı bıraktı29 kişinin yanarak hayatını kaybettiği maskeli balo yangınından sağ kurtulan tek kişi nasıl kurtulduğunu anlattı! İç karartıcı detay: İnsanlar kaçmayı bıraktı
Her satırı korkunç!  Aldatıldığını düşünüp karısını diri diri yaktıHer satırı korkunç! Aldatıldığını düşünüp karısını diri diri yaktı
“El ve ayaklardaki uyuşukluk o hastalığın belirtisi olabilir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir