Ünlü analist Bitcoin'in en düşük seviyesine işaret etti

Satıcıların boğaları kontrol altında tutmasıyla Bitcoin (BTC) tekrar düşüşe geçti.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak Ticaret Görünümü

Bitcoin ETF'leri 'Zor Bir Gün' Geçiriyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den elde edilen veriler, BTC fiyatının günlük kapanışa kadar 65.300 dolardaki yüksek seviyelerden tersine döndüğünü ortaya çıkardı.

Beklenmeyen makroekonomik veriler ve ABD'deki Bitcoin spot borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) zayıf performansı nedeniyle, Bitcoin fiyatı yükseliş hareketini pekiştiremiyor.

200 milyon doları aşan ETF çıkışları, hafta başındaki olumlu havayı yıprattı.

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, X gönderisinde “Dün Cointucky derbisi ve Bitcoin ETF'leri için zor bir gündü” dedi.

“5 ETF'den toplam -217 milyon dolarlık çıkış görüldü. Franklin, 1,9 milyon dolarlık giriş gören tek ETF'ydi.”

Bitcoin ETF akış şeması. Kaynak: James Seyffart/X

Kripto para birimlerine yönelik zayıf düşüncenin ortasında, bazıları Bitcoin'in bir süre daha yönsüz kalabileceği görüşünü paylaştı.

Kaynak: Kripto para birimlerini avlayın

Ancak MNTrading'in kurucusu ve CEO'su Michaël van de Poppe, son X analizinde altcoinlerin kendilerini Bitcoin'den farklılaştırarak uzun zamandır beklenen yükselişe zemin hazırlayacağını belirtti.

Poppe, “Bitcoin hala belli bir aralıkta sıkışıp kalmış durumda. Önümüzdeki 3-6 ay içinde pek fazla bir şey göreceğimizi düşünmüyorum. Yavaş bir yatay eğilim, belki de bir eziyet” diye tahminde bulundu Poppe.

“Altcoinlerden çok daha fazlasını bekliyorum.”

1 haftalık Bitcoin pazarı hakimiyet tablosu. Kaynak: TradingView

Bitcoin'in genel kripto para piyasası kapitalizasyonundaki hakimiyeti, 13 Nisan'da %57'ye (iki yılın en yüksek seviyesi) zirve yaptıktan sonra düşüş göstererek 26 Nisan'da %55'e ulaştı.

Analist: Önümüzdeki birkaç haftaya dikkat edin

Bu arada, popüler tüccar ve analist Rekt Capital, BTC fiyat tahminini blok ödülünü yarıya indirecek şekilde güncelledi ve daha önemli düşüşlerin gerçekleşmesi için iki haftalık bir süre tanıdı.

İlgili: ABD Hazinesi Bitcoin Rallisi'ne Yol Açabilir mi?

Son yorumunun bir bölümünde “Bu döngüde, Bitcoin yarılanma sonrası (mor) 'tehlikeli bölgeye' girdi ve Aşağı Aralığa çok yakın” dedi.

“Aralık ayının en düşük seviyesinin altında daha fazla aşağı yönlü hareket olacaksa, bu önümüzdeki birkaç hafta içinde meydana gelebilir.”

BTC/USD grafiği. Kaynak Rekt Capital/X

Rekt Capital, Bitcoin fiyat tahminini son halving döneminde gözlemlenen hareketlerle karşılaştırarak ortaya koyuyor.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir