Türkiye-İran sınırında 4,4 büyüklüğünde deprem! AFAD Van İl Başkanlığı'ndan açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre, Türkiye-İran sınırında 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 21.01'de yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin merkez üssü, Van'ın Başkale ilçesine 61 kilometre uzaklıktaki İran'ın Hoy kenti olarak belirlendi.

HERHANGİ BİR OLUMSUZ DURUM ORTAYA ÇIKMADI

İran sınırında yer alan Başkale ilçesine bağlı Böğrupek, Kaşkol, Gelenler ve Ömerdağı mahallelerinde herhangi bir sarsıntı yaşanmasa da olumsuz bir durum yaşanmadı.

AFAD'IN AÇIKLAMASI

AFAD Van İl Müdürlüğü, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Van'ın Başkale ilçesinde saat 21.01'de meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından, aldığımız ilk bilgilere göre, evet. Can ve mal kaybı yaşanmadı. Duruşmayı hassasiyetle takip ediyoruz. Van'a geçmiş olsun.” verildi.

Kaynak: İHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK İzmir Milletvekili Hamza Dağ: "İzmir'de kojenerasyonla yönetilen belediyelerin toplam borcu yaklaşık 100 milyar lira."AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ: “İzmir'de CHP'nin yönettiği belediyelerin toplam borcu 100 milyar lira civarında.”
ABD'den TikTok kararı!  Doğrulama geldi: 'Bu bir casus balonu'ABD'den TikTok kararı! Doğrulama geldi: 'Bu bir casus balonu'
İstinyePark'ta yangın paniği!  Duman alışveriş merkezini doldurduİstinyePark'ta yangın paniği! Duman alışveriş merkezini doldurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir