Türk bayrağının yakılması tepkilere yol açtı! Milli Savunma Bakanlığı'ndan Suriye'ye ilişkin açıklama: “Operasyon sahalarımızda olumsuz bir durum yok”

Suriye'de Türk bayrağının yakılması sosyal medyada gündem olurken, görüntüler tepkilere yol açtı. Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, “Suriye operasyon bölgelerimizde şu anda olumsuz bir durum söz konusu değil” dedi.

SURİYE'DE YAŞANAN OLAYLAR

Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Suriye'de Türkiye'ye karşı faaliyet gösteren bazı unsurların gerçekleştirdiği provokatif eylemler dikkatle takip edilmiş ve takip edilmektedir. Bu işlemler için gerekli önlemler alınmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı yapılan bu eylemlere hiçbir şekilde izin verilmeyecektir. O gün yaşanan olayların kontrol altına alınmasının ardından akşam saatlerinde sanki olaylar yeni başlamış ve devam ediyormuş gibi sosyal medyada yoğun paylaşımlar yapıldı. Bu nedenle sosyal medyadaki provokasyonlara özellikle dikkat edilmesi önemlidir. Şu anda Suriye'deki operasyon sahalarımızda olumsuz bir durum söz konusu değil” dedi.

Türkiye-SURİYE İLİŞKİLERİ

“Türkiye, topraklarına yönelik terör saldırılarını ve tehditlerini ortadan kaldırmak, sınırlarını korumak ve Suriye'nin kuzeyinde oldu bittiye dönüşen terör koridorunun oluşmasını önlemek amacıyla meşru müdafaa hakkı kapsamında Suriye'de bulunmaktadır. Türkiye, Suriye'de terörün ortadan kaldırılmasını, toprak bütünlüğünün sağlanmasını, siyasi istikrarın yeniden tesis edilmesini, Suriye halkının barış ve güvenlik içinde yaşamasını arzu etmektedir.”

KUZEY IRAK OPERASYONU

Bakanlığın basın açıklamasında son operasyonlara ilişkin şu bilgiler de yer alıyor:

“Kuzey Irak ve Suriye'de gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla bu yılın başından bu yana 57'si geçtiğimiz hafta olmak üzere 1.327 terörist etkisiz hale getirildi. Ayrıca Kuzey Irak'ta Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos'taki terör hedefleri de etkisiz hale getirildi. nötralize edildi.” 3 Temmuz'da gerçekleştirilen hava operasyonunda, terör örgütünün kullandığı, sorumlu seviyedeki teröristleri barındırdığına inanılan mağara, barınak, barınak, depo ve tesislerin de aralarında bulunduğu 37 hedef başarıyla imha edildi. Hava harekâtında maksimum milli ve milli mühimmat kullanılmış olup, hedeflere olan etkisinin değerlendirilmesi sürdürülmektedir.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yolcu minibüse çarptı!  Diyarbakır'da feci kaza: 14 kişi yaralandıYolcu minibüse çarptı! Diyarbakır'da feci kaza: 14 kişi yaralandı
Erdoğan'ın dünya liderleriyle ardı ardına temaslarıErdoğan'ın dünya liderleriyle ardı ardına temasları
Hindistan'da 'ölüm ritüelinde' ölenlerin sayısı arttı: 123 kişi!Hindistan'da 'ölüm ritüelinde' ölenlerin sayısı arttı: 123 kişi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir