SON HABERLER | Teröre bir darbe daha! Kırmızı-turuncu kategorideydiler… Nötrleştirildiler

Son haber: Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi kırsalı ile Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Palamut köyü kırsalında düzenlenen “Bozdoğan-43” operasyonlarına 5 terörist dahil oldu. Kırmızı kategorideki 1, turuncu kategorideki 3 Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) üyesi etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaştığı bilgiye göre, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinasyonunda; Ağrı ve Batman İl Jandarma Komutanlıklarının yürüttüğü istihbarat çalışmaları sonucunda Doğubayazıt ve Palamut köyü kırsalında “Bozdoğan-43” operasyonları düzenlendi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, ATAK saldırı helikopterleri ve J-SİHA'nın desteğiyle teröristler ile Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando timleri ve güvenlik görevlileri arasında sıcak temas sağlandı. Çatışmada Bölücü Terör Örgütü'ne (BTÖ) bağlı teröristler silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen ve İçişleri Bakanlığı'nın terör suçundan arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan Şehmus Malazgirt kod adlı Yılmaz Öner, toplam operasyona katıldı. 27 güvenlik korucusu ve 4 sivil vatandaşın şehit olduğu, 68 güvenlik görevlisi ve 2 sivil vatandaşın yaralandığı 18 eylemden biri. Eylemlere katıldığı ve talimatlar verdiği belirlendi.

12

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Palamut köyü kırsalında düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristler arasında Şakir Erdemci, kod adı Şervan Botan, Hazret Kaçar kod adı Eylem, Nurettin Tekin kod adı Nurhak, Zeynep Özkan kod adı Axin yer alıyor. İçişleri Bakanlığı'nın terör suçundan arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan kişiler. 1 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 2 güvenlik görevlisinin de yaralandığı toplam 3 eyleme katıldıkları belirlendi.

4

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Uydu görüntülerinde ortaya çıktı! Uydu görüntülerinde ortaya çıktı! “Ateşkesin ihlali anlamına gelebilir”
Birçok Balkan ülkesi elektriksiz kaldı!  Hayat durduBirçok Balkan ülkesi elektriksiz kaldı! Hayat durdu
Aydın'da iki yangın!  Evlere de sıçradıAydın'da iki yangın! Evlere de sıçradı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir