SON HABERLER | Bakan Yerlikaya açıkladı! 6 ilde düzenlenen “Bozdoğan-24” operasyonlarında 15 şüpheli yakalandı

Son haber: Operasyona ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şunları söyledi: “Bölücü Terör Örgütü'ne yönelik 6 ilde eş zamanlı yürütülen 'Bozdoğan-24' operasyonlarında 15 şüpheli yakalandı. Emniyet İstihbarat Genel Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda; Adana, Diyarbakır, Mersin, İstanbul, Kırklareli ve Muğla İl Emniyet Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda şüpheliler; Terör örgütü adına lastik yakarak ve molotof kokteyli atarak trafiği kapatmaya çalıştıkları, bölücü terör örgütünün dış yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri, terör örgütünü öven sloganlar attıkları, terör örgütüne katıldıkları tespit edildi. Yurt dışında tutuklu bulunan ve kesinleşmiş hapis cezası bulunan bölücü terör örgütünün eylem ve faaliyetleri ile arama kayıtları. “Operasyonlar sonucunda çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.” Dedi.

Öte yandan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şunları söyledi: “Teröristlerin, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) üyelerinin kullandığı çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıları imha etmek amacıyla yürütülen 'Bozdoğan-23' operasyonlarında 32 mağara, barınak ve sığınak imha edildi. Tunceli ve Şırnak'ta mağara ve barınaklarda saklanarak kırsalda eylemler gerçekleştirdi.” Bölge tahrip edildi.” açıklamasında bulundu.

IRAK'IN KUZEYİNDE 5 PKK'LI TERÖRİST ETKİNLEŞTİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Kuzey Irak'ta tespit edilen 5 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdi.” Açıklamaya yer verildi.

Açıklamada son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadelenin devam edeceği vurgulandı.

Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Milas'ta iki grup arasında çıkan çatışma, caddeyi savaş alanına çevirdi.Milas'ta iki grup arasında çıkan çatışma, caddeyi savaş alanına çevirdi.
Ailesi onu pikniğe götüren 2 yaşındaki çocuktan acı haber!Ailesi onu pikniğe götüren 2 yaşındaki çocuktan acı haber!
ABD'de Ramazan Bayramı etkinliğine silahlı saldırı!  Çok sayıda yaralı varABD'de Ramazan Bayramı etkinliğine silahlı saldırı! Çok sayıda yaralı var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir