SON HABERLER | “3.” MSB'den. Dünya Savaşı İlanı: Her senaryoya hazırız!

Son haber: Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın üçüncü dünya savaşı ihtimaline ilişkin göz ardı edilmemesi gereken açıklamalarına ilişkin soruya Milli Savunma Bakanlığı kaynakları yanıt verdi.

Bakanlık kaynakları, Dışişleri Bakanı Fidan'ın açıklamalarına ilişkin şu bilgileri aktardı;

“Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya Savaşı'nda olduğu gibi toplam risk var mı diye sorarsanız, tabii ki bu bir olasılık. Milli Savunma Bakanlığı olarak savunma ve güvenliğimize ilişkin kendi değerlendirmelerimizi yapıyor, yeni değerlendirmeler ışığında güncellenmesi gereken planlarımızı geliştiriyoruz. En iyi hazırlıklı ülkelerden biri olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. TSK zaten dinamik bir ordu. Birden fazla coğrafi bölgede sürekli faaliyet yürüten bir ordu. Planlarını ve lojistiğini test etmiş ve onaylamış bir ordu. Ayrıca dünyanın birçok yerinde barışı destekleme faaliyetleri yürütmektedir. “Kimse, özellikle de ülkemiz, Üçüncü Dünya Savaşı'ndaki gibi karanlık bir tablo istemez ancak Ordumuzun her türlü senaryoya hazır olduğunu da belirtmek gerekir.”

Ayrıntılar yakında…

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hırsızlar hiç düşünmedikleri bir şekilde ortaya çıktıHırsızlar hiç düşünmedikleri bir şekilde ortaya çıktı
Çocuklar “eğlenmek için” yaptılar… Felaketin eşiğinden dönüldüÇocuklar “eğlenmek için” yaptılar… Felaketin eşiğinden dönüldü
    Hakkında açıklama CHP lideri Özgür Özel'den “erken seçim” açıklaması: 1,5 yıl sonra vurgulandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir