Seçil Erzan'a kötü haber! Hem mağdur sayısı hem de gereken cezaların uzunluğu arttı

Aralarında ünlü futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu 21 kişiyi, yüksek getirili güvenilir bir fon olduğu iddiasıyla yaklaşık 25 milyon dolar 7 milyon 384 bin lira dolandırdı. Bu fona Fatih Terim de dahil oldu, şube müdürü olduğu iddia edilen Seçil Erzan davasında 5 yeni mağdur ortaya çıktı. İstanbul Başsavcılığı'nın birleştirme talebinde bulunduğu suçlamaların kabul edilmesiyle mağdur sayısı 21'den 26'ya çıktı. Suçlamalar arasında Kaan Sinih, Sevgil Sinih, Tursun Sinih, Hacer Çorbacı ve Hasan Çorbacı da “müşteki” olarak yer aldı.

“BENİ YAYILDI”

Hazırlanan iddianamede, müştekiler Hacer ve Hasan Çorbacı'nın Tekirdağ'da yaşadıkları ve tüccarlık yaparak geçimlerini sağladıkları, Erzan ile müştekilerin, Erzan'ın babasının da tüccar olması nedeniyle birbirlerini tanıdıkları, Erzan'ın müştekileri arayıp, birikimlerini gizli bir fona yatıracağını, Erzan'ın da sanıklardan biri olduğunu söyleyerek onları ikna etti. Hüseyin Eligül'ün hesabına toplam 1 milyon 900 bin lira aktardıkları, daha sonra dolandırıldıklarını anlayıp ihbarda bulundukları öğrenildi. Bir şikayet.
Şikayetçi Hasan Çorbacı'nın ifadesinin de yer aldığı iddianamede, “Erzan'dan 2022 yılında arsa almak için para istedim, bana 'kardeşim, paranı bozarsan çok para kaybedersin' dedi.'' dedi. 'Zarar olmaz önemli' diyerek parayı bana göndermesini istedi. O tarihten itibaren “Tekrar aradığımda ulaşamadım. Bir sunumda ya da toplantıdaymış gibi beni bir şeyler yazmakla meşgul etti. Sonraki birkaç gün içinde gerçeklerin gün yüzüne çıktığını gördüm ve dolandırıldığımı anladım.”

“Hiç para almadım”

Erzan, açıklamasında şunları söyledi: “Hacer ve Hasan Çorbacı'yı pazarlamacı oldukları için tanıyorum, onlardan hiçbir fon veya başka isim altında para almadım. Sadece banka bazı hukuki işlemler yaptı. Benim onlara hiçbir borcum yok.” Söylediği kaydedildi.

İddianamede, Erzan'ın müştekileri yatırım yapacağını söyleyerek kandırarak onları fona para yatırmaya ikna ettiği, Erzan'ın sanıklardan Hüseyin Eligül ile birlikte hareket ederek toplam 125 bin lira alarak dolandırıcılık yaptığı belirtiliyor. şikayetçilerden.

GEREKLİ HAPİS CEZASI DA ARTTI

İddianamede, Erzan'ın, müştekiler Kaan Sinih, Sevgil Sinih ve Tursun Sinih'i fona para yatırmaya ikna ederek baştan aldattığı, toplam 2 milyon 250 bin lira ve 150 bin dolar çekerek müştekileri dolandırdığı belirtiliyor.

İddianamede, müştekilerin Erzan'la arkadaşları aracılığıyla tanıştıkları, Erzan'ın müştekilere devlet destekli bir fon olduğunu ve bundan kimseye bahsetmemesini telkin ederek müştekileri dolandırdığı belirtildi. Şikayetçilerin para çekmek istediklerinde Erzan'a ait haberin medyaya yansıdığını gördükleri ve bu şekilde dolandırıldıklarını anladıkları da kaydedildi.

Öte yandan suçlamaların kabul edilmesiyle Seçil Erzan için istenen hapis cezası 275 yıla çıktı.

Kaynak: İHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
EPDK motorin ve benzine katkı kararı!EPDK motorin ve benzine katkı kararı!
Antalya huzurevinde korku dolu anlar! Antalya huzurevinde korku dolu anlar!
Kararını açıkladı!  Başkanlığı bırakınKararını açıkladı! Başkanlığı bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir