RTÜK, kuruluşunun 30'uncu yılını kutladı! RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'den önemli açıklamalar

RTÜK'ün 30'uncu kuruluş yılı nedeniyle RTÜK ana hizmet binasında resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in yanı sıra Arnavutluk, Azerbaycan ve KKTC yayın otoritelerinin başkanları ve meclis çalışanları katıldı. Burada konuşan Başkan Şahin, 30 yılda yapılan çalışmaları anlatarak, şunları söyledi: “Artan kabiliyetleriyle her geçen gün büyüyen RTÜK, ek hizmet binası ve 4 farklı ildeki temsilciliklerinde çalışan 800'ü aşkın çalışanıyla hizmet veriyor. Bildiğiniz gibi ülkemizde ilk özel radyo ve televizyon kanalı 1990 yılında yayın hayatına başlamıştır. Bu sektörü düzenleyecek bir otoriteye ihtiyaç duyulmuş ve 1994 yılında kendi Yüksek Kurulumuz kurulmuştur. RTÜK'ün tüm başkanları, halen çalışan veya emekli olan üyeleri dahil, “Personelimize teşekkür etmeyi bir borç biliyorum” dedi.

ŞİRKETTE 30 YILINI TAMAMLAYANLARA PLAKA

RTÜK'ün 30 yıldır çocukların ve gençlerin ruhsal ve bedensel gelişimini olumsuz etkileyebilecek zararlı içeriklerin yayınlanmasına izin vermediğini belirten Şahin, şöyle konuştu: “Radyo ve televizyon yayınlarını düzenleyen, zararlı içeriklere karşı tedbir alan RTÜK RTÜK, sosyal ve kültürel duyarlılığı her şeyin üstünde tutuyor, RTÜK bizi ve bizi ön planda tutuyor.” Kuruluşumuzun 30. yıl dönümünde desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy'a ve emeği geçen tüm devlet adamlarımıza, l'Arnavutluk'a teşekkür ederiz. Bu mutlu günde bizi yalnız bırakmadım “Sana teşekkür etmek istiyorum, Azerbaycan medya yetkililerinin saygın başkanları ve büyük bir bağlılıkla görev yapan Yüksek Konsey'in saygın üyelerimiz ve çok çalışan meslektaşlarım.” dedi.

Konuşmaların ardından RTÜK'te 30 yıldır görev yapan 15 çalışana plaketleri takdim edildi.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Trafik tartışması cinayetle sonuçlandı!  Kalbinden bıçaklandıTrafik tartışması cinayetle sonuçlandı! Kalbinden bıçaklandı
Ankara'da şiddetli yağış nedeniyle AK Parti konferans merkezi sular altında kaldıAnkara'da şiddetli yağış nedeniyle AK Parti konferans merkezi sular altında kaldı
Ankara'da şiddetli sağanak nedeniyle AK Parti Kongre Merkezi salonu da sular altında kaldı.Ankara'da şiddetli sağanak nedeniyle AK Parti Kongre Merkezi salonu da sular altında kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir