Portekizli futbolcu Rafael Leao'dan milli takıma gözdağı! Avrupa Şampiyonası 2024

Almanya'nın ev sahipliği yaptığı 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu'nun ikinci maçında A Milli Futbol Takımı, yarın saat 19.00'da BVB Stadı'nda Portekiz ile karşılaşacak. Bu maç öncesinde Portekiz milli takımının oyuncularından Rafael Leao, stadyumda düzenlenen basın toplantısında konuştu.
Çek Cumhuriyeti'ne karşı zorlu bir maç oynadıklarını belirten 25 yaşındaki oyuncu, şöyle konuştu: “İkinci yarıda uzun topla hücum ettik. Rakip de inanılmaz mücadele etti. Yarın da oynar mıyım bilmiyorum. Üst düzey inanılmaz bir takımın oyuncuları var. Onlar da aynı seviyede oynayacaklar. Takımıma yardım etmek istiyorum ama sahada mücadele etmek istiyorum. Bir oyuncunun ilk 11'de oynamayı seçmesi söz konusu değil” dedi.

“ÇOK İYİ OYUNCULAR VAR”

Türkiye ile karşılaşmanın zorlu geçeceğini belirten Rafael Leao, “Yarın zorlu bir mücadele olacak. Rakibimiz çok güçlü. İnanılmaz bir takım. Çok iyi oyuncuları var. Sahadaki organizasyonları çok iyi. Biz de çok iyiyiz.” Sahaları analiz ettik, yarın ne yapacağımızı biliyoruz, analizleri çok iyi yaptık, eksikleri değerlendirerek sonuca ulaşmak istediğimizi düşünüyorum ama sadece 3. maçımız var kaliteli oyuncularımız var. Hücum hattında oyun kalitemizi Türkiye'nin güçlü oyunuyla birleştirmek bu alanlarda çok keyifli bir maç olacağını düşünüyorum” dedi.

“HAKAN İNANILMAZ İYİ BİR OYUNCU”

Portekizli futbolcu, milli futbol takımı kaptanı Hakan Çalhanoğlu'nun fark yaratabileceğini belirterek, şöyle konuştu: “Hakan Çalhanoğlu'nun kesinlikle fark yaratacağını düşünüyorum. Onu Milan'dan tanıyorum, birlikte oynadık. İnanılmaz iyi bir oyuncu. Sadece savunmada değil. ama aynı zamanda hücum hattında.” “Çok etkili bir oyuncu, onu çok iyi tanıyorum. Çok hızlı bir oyuncu.

“ÇEK MAÇINDAN DENEYİMLİYİZ”

Almanya'da Türk taraftarların çoğunlukta olduğunu hatırlatan Leao, şöyle konuştu: “Türk halkını çok iyi tanıyoruz. Onların takımlarına olan sevgilerini de biliyoruz. Almanya'da çok sayıda Türk vatandaşının yaşadığını da biliyorum. Ancak desteği her zaman hissedeceğiz. Portekizli taraftarların yarın üzerimizde çok fazla baskı olacağını düşünüyorum.” “Zihinsel olarak buna hazırız, Çek Cumhuriyeti maçından tecrübemiz var” dedi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Jayden Oosterwolde'un iddialara yanıtıJayden Oosterwolde'un iddialara yanıtı
İnternetin Sultanları çeyrek finale veda etti!İnternetin Sultanları çeyrek finale veda etti!
Geriden gelerek ilk galibiyetlerini aldılar!Geriden gelerek ilk galibiyetlerini aldılar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir