Mt Gox, 2,7 milyar dolar değerindeki Bitcoin'i yeni cüzdan adresine aktardı

Feshedilmiş Japon kripto para borsası Mt. Gox, Mayıs ayından bu yana ilk büyük işleminde 47.229 Bitcoin'i (BTC) yeni bir cüzdan adresine aktardı. Bu BTC'nin değeri 2,7 milyar dolar.

Blockchain analiz platformu Arkham Intelligence'a göre borsa, Bitcoin'i 5 Temmuz'da Türkiye saatiyle 03:30'da “soğuk cüzdandan” aktardı.

Monte Gox son aylarda bazı küçük test operasyonları gerçekleştirdi. Kaynak Arkham İstihbaratı

Hareket, borsanın alacaklılara bu ay geri ödemeye başlama planının bir parçası. Alacaklılara toplam 8,5 milyar doları Bitcoin olarak geri ödemesi bekleniyor.

Monte Gox, 5 Temmuz günü saat 07.15'te iade sürecini destekleyen kripto para borsalarından Bitbank adlı borsanın sıcak cüzdanına 1.545 BTC aktardı.

Mt Gox mütevelli heyeti Nobuaki Kobayashi'nin 24 Haziran'da yaptığı açıklamaya göre, Mt Gox alacaklılara geri ödemelere Temmuz ayından itibaren başlamak için gerekli tüm adımları tamamladığını bildirdi.

Monte Gox mütevellisi Nobuaki Kobayashi, alacaklılara geri ödemelerin başlayacağını söyledi.

Birçok piyasa yorumcusu Mt. Gox, borç verenlerin on yıldan fazla süredir erişilemeyen varlıkları satmasının ardından piyasaya girebilecek Bitcoin hacmiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Ancak diğer analistler, piyasaya “girecek” toplam Bitcoin miktarının muhtemelen 4,5 milyar dolar civarına yakın bir değere yakın olduğunu söyleyerek büyük bir satış korkusunu yatıştırmaya çalıştı.

İlgili: Alman Milletvekili Hükümete 'Aceleci' Bitcoin Satışlarını Durdurma Çağrısında Bulundu

Alex Thorn, Galaxy Digital, Mt. Gox, birçok Bitcoin sahibinin beklenenden daha “elmas yumruklu” olmasını beklediğini söyledi; bu da tüm BTC'lerini bir kerede satmak isteyen satıcılar için potansiyel negatif sermaye kazancı vergisi etkisine işaret ediyor.

28 Mayıs'ta Mt. Gox, yaklaşık 7,3 milyar dolar değerindeki Bitcoin'i başka bir bilinmeyen cüzdan adresine aktardı. Bitcoin'in fiyatı daha sonra %2'ye kadar düştü.

Geçen hafta Bitcoin değerinin %6,9'unu kaybetti. Kaynak Ticaret Görünümü

TradingView verilerine göre Bitcoin fiyatı 4 Temmuz'da keskin bir düşüş yaşadı ve ilerleyen saatlerde 57.226 dolara geriledi.

Bitcoin fiyatı haftalık bazda %6,9 düştü, ancak bugüne kadar %35,6 arttı.

Dergi: Rünlerin %68'i Kırmızı: Gerçekten Bitcoin İçin Bir Güncelleme mi?

Güncelleme (5 Temmuz, 08:41): Bu makale, Bitbank'a yapılan sonraki transferlere ilişkin verileri içerecek şekilde güncellendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir