Montella ilk kez konuştu… Merih Demiral'in penaltısı için inanılmaz sözler! 2024 Avrupa Şampiyonası

Almanya'nın ev sahipliği yapacağı 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda milli futbol takımımız, yarın TSİ 22.00'de Berlin Olimpiyat Stadı'nda çeyrek finalde Hollanda ile karşılaşacak. Milli futbol takımının teknik direktörü Vincenzo Montella, maç öncesi stadyumda düzenlenen basın toplantısında, UEFA'nın milli futbolcu Merih Demiral'e verdiği penaltı hakkında da konuştu.

“BU CEZA ADİL DEĞİL”

“Biz bu cezanın haksız olduğunu düşünüyoruz. Çünkü siyasi bir eylem değildi. Bu şekilde yorumlandı. Sadece doğru anlaşılmayan bir eylemdi. Bu Türk gururunu kırmaz. Sahaya daha çok, daha şevkle çıkacağız. Büyük bir onurla, gururla, ülkeyi gururlandırmak istiyoruz, eminim ki herkes son derece motive olacak, “Bu taraftarlar için de geçerli” dedi.

“HEPSİNDEN GURUR DUYUYORUM”

23d7a1d3cda1446680a9e41cd77ef946

Maçtan maça farklı bir 11'in çıkmasının mümkün olduğunu belirten Montella, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz ay oynanan hazırlık maçlarında çok eleştirildik. Her zaman aklınızdaki 11'i sahaya çıkaramazsınız. Bu nedenle Değişikliklerin yapılması gerekiyor. Her oyuncu sahaya çıktığında ne yapması gerektiğini bilir. Sezon sonunda ideal 11'in bu olmamasından gurur duyuyorum” dedi.

“ARDA ÇOK YETENEKLİ BİR FUTBOLCU”

94b4f19b92564beea9adec5fbe9e6f4d

Genç futbolcu Arda Güler'in çok yetenekli bir futbolcu olduğunu vurgulayan Vincenzo Montella, şöyle konuştu: “Sol ayağı belki benimkinden biraz daha yumuşak. Arda sürekli oynaması gereken bir oyuncu. Arda'nın tüm yıl boyunca sakatlıkları oldu, bu bir sorun değil. Onun için kolay bir süreç olduğunu görüyoruz, “Ne kadar çok oyun oynarsa aynı maçta bile o kadar iyi performans gösteriyor. Umarım onun sürekliliğini garanti edebilirim çünkü yeteneği onu her yere götürecek kadar yeterli.” diye bitirdi.

Euro 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hollanda maçı öncesi Türkiye'ye özel klipHollanda maçı öncesi Türkiye'ye özel klip
EURO 2024'ün ilk yarı finalistleri belli oldu!EURO 2024'ün ilk yarı finalistleri belli oldu!
Beşiktaş'tan ayrılık resmen açıklandı!  Yeni takım...Beşiktaş'tan ayrılık resmen açıklandı! Yeni takım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir