Metallica'nın X hesabı kripto para dolandırıcılarının eline geçti

Heavy metal grubu Metallica'nın resmi X hesabı hacklendi. Dolandırıcılar, hesap üzerinden METAL adlı Solana tabanlı token hakkında paylaşımlar yaptı.

Metallica ekibi hesabın kontrolünü yeniden ele geçirdikten sonra tokenla ilgili tüm gönderileri sildi.

Çalınan hesap ilk olarak 26 Haziran tarihli bir gönderide tokenin Ticketmaster ile işbirliği içinde geliştirildiğini iddia etti. Ancak METAL adlı kripto para, Solana merkezli token ihraççısı Pump.fun'da piyasaya sürüldü.

Ticketmaster ortaklık hakkında yorum yapmadı ve yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Kaynak: Metallica

Metallica'nın hesabındaki gönderilerde fintech şirketi MoonPay'in tokenle ilgisi olduğu iddia edildi, ancak MoonPay başkanı Keith Grossman X'teki bir gönderide bunu yalanladı: “MoonPay METAL'i desteklemiyor.”

MoonPay daha sonra şunu yazdı: Grubun 1986'daki hit albümü ve single'ı Master of Puppets'tan bahsediyordu.

İsim: Keith Grossman

Daha sonra alıcı çekmek amacıyla yayınlanan bir dizi paylaşımda, kullanıcıların METAL tokenlerini nakde çevirerek “ücretsiz konser bileti”, özel oyun konsolları ve ürünlerden yararlanabilecekleri belirtildi.

Hatta bir gönderide tokenın staking ödüllerine yol açacağı belirtildi.

Metallica'nın X hesabı, METAL tokeninin özel oyun konsollarına erişim için kullanılabileceğini iddia etti. Kaynak: Metallica

Dexscreener verilerine göre METAL tokeninin toplam değeri, lansmandan yaklaşık 20 dakika sonra 3,37 milyon dolarlık kısa bir zirveye ulaştı.

METAL tokeninin değeri o zamandan beri düştü ve toplam piyasa değerinin zirveye ulaştıktan üç saat sonra 90.000 dolara düşmesine neden oldu.

METAL fiyatı zirvesinden %97'den fazla düştü. Kaynak: Screener DEX

Metallica'nın hesabının nasıl çalındığı belli değil. Grup ve yönetimi henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir