“Meral Akşener istifa edecek” iddiaları sıradanlaştı! İsmail Saymaz'ın şaşırtıcı sözleri: “Öğrendiklerim kadar…”

Yerel seçim sonuçlarına göre CHP seçimlerin ardından lider parti olarak ortaya çıktı. Birçok ilçe ve ilde kazanan CHP oylarını artırırken, 14 Mayıs ve 2019 yerel seçimlerinde ittifak kurduğu İYİ Parti'nin oy oranı ciddi oranda düştü. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından istifa edeceği iddia edildi.

AKŞENER KONGRESİ KARARI

Akşener, açıklamasında, “Sorumluluklarımızı üstleneceğiz. Kendimizi eleştireceğiz. Milletimizin bize verdiği mesaja bundan sonra sahip çıkacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kurultayımızı toplayacağız.”

DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

Gazeteci İsmail Saymaz, şahit olduğu canlı yayında sıra dışı açıklamalarda bulundu. Saymaz, Akşener'in istifa kararı aldığını ancak yakınlarının kendisini bu kararından caydırdığını belirtti.

İşte Saymaz'ın açıklamasından öne çıkanlar:

“İSTİFAYI DÜŞÜNÜYOR VE SESLİYOR”

“Öğrendiğim kadarıyla Meral Akşener aslında dün istifa etmeyi düşünüyordu ve bunu dile getirdi. İstifa kararını yakın çevresine duyurdu. İYİ Parti'den bir yetkiliden öğrendiğim kadarıyla kendisine yakın olan, görevden alınması gereken insanlar var. Meral Akşener'in liderliğindeki varlıkları onu istifa fikrinden caydırıyor.

“TOPLANTI ÇAĞRISIYLA…”

Aslında bugün önce istifasını açıklayacak ve kongreyi toplayacaktı. Ancak son anda bu kararından vazgeçerek hangi bölümden istifa ettiğini açıklamama kararı aldı.

“AKŞENER AYNI ŞEYİ YAPACAK”

Bu durumda ne olabilir? Öncelikle kongre yaklaşırken yaşanan siyasi gelişmelere göre istifa yeniden gözden geçirilebilir. İkincisi konferans odasını bekleyebilir. Üçüncüsü istifa edemez. Bana göre istifa etmeyecek. Kılıçdaroğlu'nun tipik tavrı takip edecek. “Ben aday değilim, hiçbir kongreye aday olmadım” diyecek. Bu bana isim vermek anlamına geliyor. Kılıçdaroğlu ayrıca kongreye kadar hiç koşmadığını iddia ederek yakın çevresine kendisi için hazırlık yapma talimatı verdi. Akşener de aynısını yapacak.

Meral Akşener'in şimdilik istifasını dile getirmeyeceğine inanıyorum. “Kongreye kadar yerine geçecek bir aday olmazsa Akşener'in kolay kolay istifası bana öyle gelmiyor.”

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
CHP için kullandığı açıklamalar sıradanlaştı! "CHP'li babam Üsküdar belediye başkanı olsa...CHP için kullandığı açıklamalar sıradanlaştı! “CHP'li babam Üsküdar Belediye Başkanı olsaydı…
Hakkari'de 361 kilo uyuşturucu ele geçirildi!  2 şüpheli tutuklandıHakkari'de 361 kilo uyuşturucu ele geçirildi! 2 şüpheli tutuklandı
Polis başkanın evine kapıyı kırarak girmişti!  Tüm dünyayı şaşırtan görüntülerin ardından yeni gelişmePolis başkanın evine kapıyı kırarak girmişti! Tüm dünyayı şaşırtan görüntülerin ardından yeni gelişme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir