LayerZero tartışması devam ederken ZRO kan kaybediyor

LayerZero zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolünün yeni token'ı LayerZero (ZRO), tartışmalı bir dönemin ardından piyasaya sürüldü ve o zamandan bu yana değerinin %17'sini kaybetti. Kripto para yatırımcıları LayerZero'yu projenin vergiye dayalı uygulama kriterleri nedeniyle eleştirmişti.

Ancak bazı yatırımcılar bu eleştirilere katılmıyor ancak söz konusu mekanizmanın son dönemde token airdroplarında karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik iyi bir adım olabileceğini düşünüyor.

20 Haziran'da piyasaya sürüldükten sonra ZRO, yalnızca 20 dakikada %15,15 artışla 4,71 dolara yükseldi ve iki saat içinde %22 düştü. Bu, talepte bulunanların yeni edindikleri tokenleri terk ettiği, token airdroplarında sıklıkla görülen bir modeldir.

Bu durumda ZRO süreci kendine has tartışmalarla birlikte geldi. LayerZero, token talep etmek isteyen kullanıcıların ZRO tokenı başına küçük bir miktar para bağışlamasını zorunlu kıldı.

Kaynak: LayerZero Vakfı

LayerZero 20 Haziran tarihli bir gönderide, “ZRO'yu talep etmek için kullanıcıların ZRO başına USDC, USDT veya yerel ETH cinsinden 0,10 dolar bağışta bulunması gerekiyor.” dedi.

LayerZero, bağışların Ethereum geliştiricileri için bir kitle fonlama mekanizması olan Protokol Loncasına yaklaşık 18,5 milyon dolar bağışlanacağını öngördü.

Kullanıcılar bir “ücret” ödemek zorunda kalmanın “airdrop”un doğasını, ilk madeni para arzına (ICO) benzer bir şeye dönüştürdüğünü iddia ederken, bu hamle kripto topluluğundan bir tepki dalgasıyla karşılandı.

Kullanıcılar LayerZero'nun paylaşımına “Bu bir şaka” ve benzeri yorumlar yaptı.

LayerZero: ZRO bir airdrop etkinliği değil

LayerZero, son lansmanın “bir airdrop olmadığı” konusunda kararlı.

20 Haziran tarihli bir açıklamada LayerZero, airdropların artık “adil dağıtım, topluluk oluşturma ve airdropların başlangıçta tanıtıldığı protokolün sağlığı hedeflerine” katkıda bulunmadığını savundu.

Bunun başlıca nedeni, token alıcılarının projenin uzun vadeli başarısına “çok az ilgisi olması veya hiç olmaması”, airdrop çiftçiliğinin yükselişi ve airdrop için çok sayıda cüzdan oluşturup kullanan kuruluşlar anlamına gelen Sybil varlıklarıdır. çiftlik. .

LayerZero kurucu ortağı Bryan Pellegrino, gününü token lansmanını savunarak geçirdi, kimsenin token haklarına sahip olmadığını ve kullanıcıların bağış yapmak istemiyorlarsa bunları talep etmekten kaçınmaları gerektiğini yineledi.

“Zorunlu bağış diye bir şey yoktur, eğer bağış yapmak istemiyorsanız… sadece istemeyin. Bu, sahip olduğunuz bir şey değil, size teklif edilen bir şey.”

ZRO, 3,50 doların altına düşmeden önce kısa süreliğine 4,7 dolara yükseldi. Kaynak CoinMarketCap

Kripto topluluğunun bazı üyeleri, ZRO'nun bağış talep mekanizmasının gelecekteki airdrop'lar için doğru yönde atılmış bir adım olabileceği konusunda hemfikir.

Adam Cochran 20 Haziran tarihli bir mesajında ​​”LayerZero airdrop'unda bağış yapmaktan şikayet eden insanlar aptaldır” diye yazdı.

“Bu, Sybil'in operasyonlarının maliyetine katkıda bulunmanın iyi bir yolu, bu da gelecekte Sybil'i yapma şanslarını azaltıyor.”

ZkSync kısa süre önce, 17 Haziran'daki airdrop sırasında birçok Sybil cüzdanının, en yüksek sayıda organik kullanıcıyı sağlamak için “açık” Sybil tespiti ve “benzersiz airdrop tasarımı” kullanmasına rağmen sistemi atlayabildiğini belirtti.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir