Kripto hisseleri Bitcoin yarılanmasının ardından aktif

Pazartesi günü, Bitcoin (BTC) yarıya indirilmesinden sadece birkaç gün sonra, ABD'de işlem gören kripto para birimiyle ilgili hisse senetleri, daha geniş bir piyasa yükselişinin yanı sıra kazançlar bildirdi ve bazıları çift haneli yüzdesel kazançlar elde etti.

Google Finans'a göre, piyasa değerine göre ülkenin en büyük beş halka açık Bitcoin madencileri Marathon Digital (MARA), CleanSpark (CLSK), Riot Platforms (RIOT) Cipher Mining (CIFR) ve Hut 8 (HUT) oldu. 22 Nisan. Değer kazandı ve mesai sonrası ticarette para kazanmaya devam etti.

Stronghold Digital Mining (SDIG) %35,3 artışla 3,64 dolara yükselirken günün en çok büyüyen kripto hissesi olurken, fiyatı seans sonrasında %4 artışla 3,8 dolar civarına ulaştı.

Riot, seansın ardından %23'ten fazla artışla 11,24 dolara ve %3,2 artışla 11,60 dolara çıkarak lideri takip etti.

22 Nisan'daki kazançlara göre sıralanan en iyi 10 ABD kripto para madenciliği hisse senedi. Kaynak: CompaniesMarketCap

Genel olarak, ABD'li kripto para madencileri gün boyunca fiyat artışları gördü ve rallilerini 19 Nisan Cuma günü uzattılar.

Madencilik hisselerini ve Nvidia (NVDA) dahil olmak üzere bazı çip üreticilerini elinde bulunduran Valkyrie Bitcoin Miners ETF (WGMI), oturumu 16,69 dolardan kapattıktan sonra %11 ve %3 artış gösterdi.

Kripto hisse senedi fiyatlarındaki artışlar, Bitcoin madencilik ödüllerinin hafta sonu yarıya indirildiği yarılanma olayına rağmen gerçekleşti.

Nasdaq Composite ve S&P 500 endeksleri sırasıyla yüzde 1,1 ve yüzde 0,8 yükseldi; bu, büyük teknoloji şirketlerinin geçen haftaki kayıp ve kazanç raporlarının ardından Orta Doğu'daki gerilimlerin azalmasına atfedilen daha geniş ABD piyasa kazancıyla aynı zamana denk geldi.

Ancak piyasa, artan enflasyon oranları, artan tahvil getirileri ve Federal Reserve'ün CIBC Private Wealth'in baş yatırım yetkilisi David Donabedian'ın faiz indirimi yapması beklendiği yönündeki spekülasyonlarla çalkalanıyor.

Ülkenin en büyük şirketlerinin neredeyse yarısının bu hafta ilk çeyrek kazançlarını açıklayacağını ve bunun da piyasadaki oynaklığı artırabileceğini ekledi.

Cointelegraph Markets Pro'ya göre Bitcoin'in fiyatı yarılanmanın ardından %4,5 artarak 66.810 dolara ulaştı. Etkinlikten önce piyasa yorumcuları yarılanma sonrasında Bitcoin fiyatı için karışık sonuçlar tahmin etmişti.

Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

Kripto para borsası Coinbase, Bitcoin satın alma yazılım şirketi MicroStrategy'nin (MSTR) yükselişiyle birlikte 225 dolar seviyesini kırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir