Kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları kayıplara uğradı

Zincir içi bir veri denetçisine göre Bitcoin şu anda kısa vadeli sahiplerin ödediği ortalama satın alma fiyatının altında işlem görüyor. Önde gelen kripto para birimi, gerçekleşmemiş kayıplar nedeniyle potansiyel olarak “paniğe” neden oluyor.

“Checkmatey” olarak bilinen analist James Check, 1 Mayıs tarihli bir raporda, “Bu yeni alıcıların istatistiksel olarak paniğe kapılma olasılığı en yüksek olanlar” dedi.

Analist, CoinMarketCap verilerine göre 1 Mayıs'ta 56.814 dolarlık temel destek seviyesinin %8 altına düşen Bitcoin'e (BTC) atıfta bulunarak, “Mayıs ayını açmak için elimizde büyük bir nükleer bomba var” dedi.

Son fiyat düşüşü, Bitcoin'i Şubat ayından bu yana en düşük seviyesine itti. Bu, kısa vadeli Bitcoin sahipleri (bunu 155 günden az tutanlar) için önemlidir. Söz konusu yatırımcı grubu BTC başına ortalama 59.600 dolar ödedi.

Fiyat şu anda hafifçe toparlanarak 57.631 dolara yükselirken, kısa vadeli yatırımcılar hala ortalama %3'lük gerçekleşmemiş zarar bildiriyor.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin'in fiyatı son 24 saatte %4 düştü. CoinGlass'ın verilerine göre keskin düşüş, bu dönemde uzun pozisyonlarda 100,27 milyon dolarlık tasfiyeye yol açtı.

Piyasa katılımcıları, analistlerin beklediği gibi mevcut yüksek faiz oranlarını değiştirmeyen ABD Merkez Bankası'nın faiz oranı kararını beklerken, fiyat düşüşü kripto para birimi satışlarından kaynaklandı.

1 Mayıs'ta Bitcoin fiyatı kısa süreliğine üç ayın en düşük seviyesine geriledi. Kaynak: CoinMarketCap

Yapılan kontrol, gerçekleşmemiş bir zararın ideal olmadığını ancak kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin geçmişte bu durumu yaşadığını öne sürüyor.

“Daha önemli, [kısa vadeli sahiplerin] Maliyet tabanının kırılması dünyanın sonu ya da boğa piyasasının sonu anlamına gelmiyor. Faydası yok… ama yapılabilir ve telafisi de yapılmıştır” diye yazdı.

On-Chain College, 1 Mayıs tarihli bir gönderide, kısa vadeli maliyet temelinin genellikle yükseliş dönemlerinde destek, düşüş dönemlerinde ise direnç görevi gördüğünü yazdı. açıkladı.

Ancak “boğa piyasasının sonuna” işaret etmeyecek birkaç potansiyel olayın altını çizdi.

On-Chain College, 59.600 dolara veya Bitcoin'in mevcut fiyatının yaklaşık %2,2 üstüne “hızlı bir hareketin” “yükseliş” olacağını söyledi.

Bitcoin fiyatı kısa vadeli elde tutma maliyeti tabanının altına düştü. Kaynak: Checkonchain

On-Chain College ayrıca Bitcoin fiyatının bir süreliğine kısa vadeli maliyet bazının altında dalgalı kaldığını, ardından birkaç ay sonra Ağustos 2023'te geri çekildiğini belirtti.

On-Chain College'a göre bu, maliyet tabanının altındaki “uzun bir sürenin” aynı zamanda bir yükseliş eğilimine de işaret edebileceğini gösteriyor.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir