İletişim Başkanı Altun'dan açıklama: Başta resmi otoritelerimiz olmak üzere yalnızca güvenilir kaynaklara güvenilmelidir.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı:

“PROVOKASYONLAR YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR”

“Uzun süredir kamuoyunda Suriyeli mültecilere yönelik olumsuz hava yaratılmaya çalışılan olumsuz atmosfer ve gerginliğin artmasına neden olan provokasyonlar yakından takip edilmektedir. Başında Türk karşıtı unsurların bulunduğu bazı çevrelerin, Suriye'nin huzurunu bozmaya yönelik çabaları yakından takip edilmektedir. Kamu düzenini sınamaya yönelik provokatif faaliyetlerde bulunan ülkemiz, devletimizin tüm unsurlarının özverili çabaları sayesinde amacına ulaşamayacaktır.”

“YALNIZCA GÜVENİLİR KAYNAKLARA GÜVENMELİSİNİZ”

Bu kapsamda birçok sosyal medya platformunda ortaya atılan asılsız iddialar, kasıtlı olarak manipüle bilgiler içeren yalan haberler ve vatandaşlarımızı mağdur edecek her türlü dezenformasyon faaliyetlerine karşı Devletimizin ilgili birimleri İletişim Başkanlığı koordinasyonunda 24 saat çalışmalarını sürdürmektedir. provokasyona. “Bu çalışmaları desteklemek için vatandaşlarımızdan her zaman olduğu gibi duyarlı olmalarını, sahte haberlere itibar etmemelerini, içeriklerin yayılmasında dezenformasyon boyutunu ve olasılığını dikkate almalarını, özellikle güvenilir kaynaklara güvenmelerini rica ediyoruz. Resmi makamlarımız.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
5 kişi hayatını kaybetti!  İzmir'de silindirin bomba gibi patladığı iş yeri ruhsatsız: 2 kişi tutuklandı5 kişi hayatını kaybetti! İzmir'de silindirin bomba gibi patladığı iş yeri ruhsatsız: 2 kişi tutuklandı
Adalet Bakanı Tunç açıkladı: Adalet Bakanı Tunç, “Türk bayrağına yönelik saldırılarla ilgili Ankara Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.”
Eylem Tok ikinci kez hakim karşısına çıktı!  Gözaltına alınmasına karar verildiEylem Tok ikinci kez hakim karşısına çıktı! Gözaltına alınmasına karar verildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir