Hüseyin Çelik'in Erdoğan ve MHP ittifakına yönelik eleştirilerine sert tepkiler geliyor: Hodri'nin meydan okuması…

Bir süre sessiz kalan eski AK Parti Milletvekili ve eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten yeni açıklamalar geldi. AK Partililerin tepkisine yol açan açıklamalara, cumhurbaşkanının başdanışmanları Ahmet Selim Köroğlu ve Ayhan Ogan da sert yanıt verdi.

“İTTİFAKI'NA PARMAK SALLAMAYIN CUMHURİYETİ”

Bu açıklamalara tepki gösteren Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu, sosyal medya hesabından şunları söyledi: “31 Mart sonuçlarına dayanarak özgürlük deklarasyonu yapan eski Türkiye'nin siyasi kalıntıları olan kurduğunuz partilerde siyaset yapın, yapmayın. Mehmet Uçum'u bahane ederek Cumhurbaşkanımıza ve Halk İttifakına parmak uzatmayın.” mesajını paylaştı.

“HODRİ MEYDANI”

Cumhurbaşkanının bir diğer başdanışmanı Ayhan Ogan ise şöyle konuştu: “Sayın Hüseyin Erdoğan oyların yüzde 52'sini aldı. AK Parti ile arasında 20 puan fark var. Kurduğunuz Deva ve Gelecek partisi çöp. AK Parti'den elinizi çekin, Erdoğan'dan intikam almak niyetinde olsanız bile bunu söyleyebilirim.” dedi.

ayhan

ÇELİK NE DEMİŞTİ?

Serbestiyet'ten Hilal Köylü'nün sorularını yanıtlayan Çelik, MHP ile kurulan ittifakın AK Parti'yi kimlik çizgisine getirdiğini söyledi. Çelik'e göre bu nedenle Kürtlerin AK Parti'ye verdiği oylar dibe vurdu. “Kürt vatandaşlarımız kesinlikle ırkçı olarak görmedikleri ve kendilerine daha yakın gördükleri AK Parti'ye oy verdi” diyen Çelik, şöyle devam etti: “Fakat AK Parti'nin MHP ile ittifakından sonra 'büyük bir kırılma' yaşandı. Bu konuda Kürt vatandaşlarımızın önemli bir kısmı AK Parti'ye oy verdi.' “Oy vermemeye başladı.”

102323

“MHP İLE İTTİFAK SAÇMALIK DURUMUDUR”

Çelik, “AK Parti, dine dayalı siyaset yapmayan, muhafazakar demokrat bir partiydi. Daha sonra dini değerlere dayalı siyaset yapan ve milliyetçilik rüzgârıyla kendisini MHP'ye mahkum eden bir partiye dönüştü.” : “Daha önce MHP ile ittifakı 'çılgınlık hali' olarak tanımlamıştım.” Şimdi yine aynı şeyi söylüyorum” dedi.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Resimler sansasyon yarattı!  6 şüpheli hakkında kararResimler sansasyon yarattı! 6 şüpheli hakkında karar
"Şu anda Cumhur İttifakı'nın bir parçası mısınız?" Fatih Erbakan'ın soruya verdiği yanıt dikkat çekici“Şu anda Cumhur İttifakı'nın bir parçası mısınız?” Fatih Erbakan'ın soruya verdiği yanıt dikkat çekici
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüşecekCumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile görüşecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir