Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten İstanbulspor olayına ilişkin açıklama! “Dursun kardeşimi hatırla” Galatasaray

Trendyol Süper Lig ekiplerinden İstanbulspor, sosyal medya hesabından Galatasaray başkanı Dursun Özbek ile ilgili flaş bir açıklama yayınladı.

İşte İstanbulspor'un basın açıklaması:

“BUNU UNUTMA KARDEŞİM!

Dursun Abi, 16.04.2024 tarihinde Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı toplantısındaki açıklamalarınızı hatırlıyor musunuz?

Bize verdiğiniz ifadeleri hatırlamasanız bile; En azından bire bir görüşmeler öncesi TFF Başkanlığı ile ilgili açıklamalarınızı unutmadınız kardeşim.

Kardeşim, TFF'nin şu anki yönetimine “bugüne kadarki en kötü federasyon” demeniz çok uzun zaman önceydi.

“ONLARI HATIRLAMAK İSTİYORUZ”

Ancak Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri olan, temsil ettiğiniz ve “Kardeş” dediğiniz Galatasaray camiasına saygımızdan dolayı aşağıdaki hususları bir kez daha hatırlatmak isteriz Dursun Abi.

16.04.2024 tarihli toplantıda “TFF'nin mevcut yönetiminin mutlaka değişmesi gerektiği ve bunun en geç Haziran ayı başında yapılacak genel kurulla yapılması gerektiği” belirtildi. Hatırlayacaksınız Dursun Abi, siz de dahil olmak üzere 16 katılımcı Kulüp olarak Temmuz ayının kesinlikle kabul edilemez bir tarih olduğu konusunda ortak bir görüşe vardık.

Söz aldığında “Onunla görüşmem lazım, merak etme. Haziran başında seçim yapacak”, “imzayı bu toplantı sonrasına erteleyelim” diyen, “imzayı bu toplantı sonrasına erteleyelim” diyen siz değildiniz. 18 Temmuz artık çok geç, en geç haziran ayının ilk haftası olmalı”, Dursun Abi?

Toplantıda hazır bulunan 16 Kulübümüzün temsilcileri önünde “En azından imza atılmamalı, saygısızlık yapılmamalı, diyalog kapımız açık kalmalı” diyerek bizi ikna etmeye çalışırken; “Merak etmeyin, bu seçimler Haziran başında yapılacak.” Sen öyle söylediğin için sözüne güvendiğimiz başkandın Dursun Abi.

“İMZALAYACAĞINIZI SÖYLEDİNİZ”

“Seçimi öne almazlarsa biz de imzalarız.” Bunu söyleyen sendin kardeşim.

Kulüplerimizle yapılan görüşmelerde TFF ile görüşmeleri yürütecek danışma kuruluna seçildiniz ve TFF ile yapılacak toplantıda Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak değil, Komite danışmanı olarak bulunacağınızı söylemiştiniz. Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı tarafından yetkilendirildi.

Vakfımıza yönelik kabalık ve alaycı tavırlara, diğer danışma kurulu üyelerimiz ve ünlü Kulüplerimizin Başkanlarının yaptığı gibi tepki göstermek yerine; Kameralara “Ne güzel soru Serhan” diye cevap vermek doğru muydu Dursun Abi?

“SANA YAKIŞTI MI?”

Türk futbolunu her gün bataklığa sürükleyenlere 'İmza atarsa ​​saygısızlık olur' hissini taşırken; Katıldığınız toplantıda Vakfımıza saygısızlık yapılmasına izin vermeniz doğru mudur Dursun Abi?

Kameralara yaptığı açıklamada, “Kulüpler Birliği içerisinde bölünme var” dedi. Bu arada Dursun Abi, son istişare toplantısında talepleriniz doğrultusunda “bölünme oldu” dediğiniz ALL Kulüpler ittifakıyla diyaloga kapının açık bırakıldığını unuttunuz mu?

Şimdi TFF Başkanı Genel Kurul tarihini Haziran başına almadığı için KONUŞMANIZ AZALTILMIŞ iken; Bize imzaladığınız sözü tutmanızı bekliyoruz ve artık verdiği sözlerin bile arkasında durmayan, acıklı bahanelere sığınan TFF Başkanı Dursun Abi'ye hiçbir ortamda destek vermenizi istemiyoruz.

Milyonlarca onurlu Galatasaray taraftarına ve temsil ettiğiniz Galatasaray spor kulüpleri camiasına olan saygımız gereği, siz bizim KUTSAL KİTABIMIZ olarak kalmaya devam edeceksiniz. Ama sizden, konuştuğumuz her şeyi iyi hatırlamanızı ve Türk futbolunun geleceği için bize verdiğiniz sözü tutarak gereğini yapmanızı bekliyoruz Dursun Abi.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Galatasaray'a piyango!  Yıldızın adına şans teklif ettilerGalatasaray'a piyango! Yıldızın adına şans teklif ettiler
Ferdi Kadıoğlu'na sürpriz! "Bana sordular, anladıysan tebrik ederim dedim"Ferdi Kadıoğlu'na sürpriz! “Bana sordular, alırsan tebrik ederim dedim.”
Sergen Yalçın'dan Beşiktaş canlı yayınında beklenmedik yanıt!Sergen Yalçın'dan Beşiktaş canlı yayınında beklenmedik yanıt!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir