Fatih Terim milli takımın galibiyetini böyle kutladı! “Bu takımın alnından öpüyorum”2024 Avrupa Şampiyonası

Milli futbol takımının son 16 turunda Avusturya'yı eleyerek çeyrek finale yükselmesini değerlendiren Fatih Terim, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Oyuncuların artık milli takım forması giydiğine dikkat çeken Fatih Terim, “Bugün Galatasaray'dan ya da başka bir takımdan gelen oyuncu önemli değil, bugün Türk milli takımından gelen oyuncu çok önemli.”

“'YOLUMUZ UZUN' DEMİŞTİM”

Fatih Terim, Portekiz maçı sonrası yaptığı açıklamayı hatırlatarak, şunları söyledi: “Bu stüdyoda Portekiz yenilgisi sonrasında büyük tepki ve öfke oluşsa da 'Merak etmeyin, daha gidecek çok yolumuz var' dedim. Şimdi söylediklerimin pratikteki yansımasını görüyorum. Çünkü sorun gruptan ayrılmaktır.” “Önemli olan 16'dan 8'e, sonra 8'den 4'e, sonra 2'ye ve ardından şampiyonluğa ulaşmaktır” dedi.

“BU TAKIMIN ALNINDAN ÖPÜYORUM”

Ekran görüntüsü_10

Futbolcuları ve teknik heyeti tebrik eden Fatih Terim, “Bu nedenle bu takımın tüm oyuncularının alınlarından öpüyorum. Buradan hocamızı ve teknik heyetimizi tebrik ediyorum.”

“FUTBOL BÖYLE BİR OYUN”

Ekran görüntüsü_5

Kötü günde oyuncuların ve takımın desteklenmesi gerektiğini belirten Fatih Terim, şöyle konuştu: “Futbol öyle bir oyun. Sabırlı olacaksın, antrenörüne ve oyuncularına güveneceksin. Özellikle kötü günde onların yanında olacaksın. “

“ŞİMDİ KUTLAMA ZAMANI”

varsayılan maksimum çözünürlük (1)

Bu dönemde Türk insanının mutlu olması gerektiğini belirten Fatih Terim, “Hiçbir teknik analizi pek doğru bulmuyorum. Artık sevinme zamanı, kutlama zamanı. Türk milletinin emeği geçenlere saygı duyması, sevmesi lazım. bunu kendilerine ifade edin.”

“ÇOCUKLARIMIZLA GURUR DUYUYORUM”

Ekran görüntüsü_2

Türkiye'nin Avusturya hazırlık maçından ders aldığını belirten Fatih Terim, şöyle konuştu: “Avusturya'ya gelince, maç öncesi söylenenlerle maç sırasında söylenenler arasında biraz fark vardı. Türkiye, olumlu tepkiler aldı. Dostluk 6-1'i çok önemli.” “Değiştirmelerle oynadı, zaman zaman topu tuttu ve ortayı kapatma işini yaptı.

Euro 2024 canlı sonuçları
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Depay'dan Türkiye'ye mesaj!  Maçtan sonra...Depay'dan Türkiye'ye mesaj! Maçtan sonra…
Yıldızın ismine övgüler yağdırdılar!  Yıldızın ismine övgüler yağdırdılar! “Bir futbolcunun bir turnuvadaki en büyük performansı”
Bütün dünya bizi konuşuyor... Türkiye turnesi sonrası şaşkına döndüler!Bütün dünya bizi konuşuyor… Türkiye turnesi sonrası şaşkına döndüler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir