Fatih Camii imamına saldırdı! Şaşırtan sözler: 'İçimdeki o nefret ahir zamanın fitnesiyle patladı'

8 Ocak 2024'te Fatih Galip Usta Camii imamına “efendim sizden bir şey sorabilir miyim” diyerek bıçakla saldıran ve kendisini ayırmaya çalışan 2 kişiyi yaralayan sanık Ömer Akşam'ın duruşmasına devam edildi. İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ömer Akşam ve avukatı katıldı. Duruşmada müşteki avukatı Güven Kuzu da hazır bulundu.

“KABUL ETMİYORUM”

Duruşmada ilk savunmasını yapan sanık Pandemi, şunları söyledi: “Bursa'dayken 5 vakit namaz için camiye giderim. Dinimi kitaplardan öğrendim. Camide bazı şeyler dikkatimi çekmeye başladı, ne oldu? Kitapta vardı ve imamların söyledikleri birbirini tutmuyordu. İçimde bir sorun mu var diye merak ederek camiyi değiştirmeye başladım. Bu sürecin sonuna doğru dinimi öğrenmeye çalışarak çok zaman harcadım. Mahallemdeki öğretmenlerle tartışmaya başladım, küfür ediyorlardı, sünnette ve hadislerde olmayan şeyler söylüyorlardı. Bu beni ciddi anlamda sıkıntıya soktu. Kur'an'ı baştan sona okudum ve sanırım ne anladığımı anladım. Şu anda imamlar dinimizde anlatılan imamların görevlerini yerine getirmiyorlar, sanki Müslümanları kendi dinlerinden uzaklaştırıp başka bir dine yönlendirmeye çalışıyorlar. “Kabul etmiyorum” dedi.

“İÇİMDEKİ NEFRET AHİR ZAMANIN AYIRIYLA PATLAYACAK”

Savunmasını sürdüren sanık Pandemi, “O dönem dünyamda ciddi karışıklıklar vardı. Aradığımı Bursa'da bulamadım, bulurum umuduyla Bursa'dan ayrılıp İstanbul'a geldim. Ne kadar gezdiğimi hatırlamıyorum, moralim bozuktu, kendimde değildim. En son Fatih Fatih'te camide Kur'an okurken kurtuluş arıyordum, kılıklı birini gördüm. Sonrasını pek hatırlamıyorum. Ahir zamanın fitnesiyle içimdeki nefret patladı. 40 yaşımdan sonra imamdan başkasından doğru dürüst talimat alamadım. içimdeki bu nefreti bir yere yönlendirme isteği ve bu da tüm taşların yerine oturmasıyla oldu” dedi.

Duruşmada görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı, sanığın tutukluluğunun devamını ve mütalaa hazırlanması için dosyanın iletilmesini talep etti.

Geçici kararını açıklayan mahkeme, duruşmayı erteleyerek sanık Ömer Akşam'ın tutukluluk halinin devamına ve mütalaa hazırlanması amacıyla dava dosyasının savcılığa gönderilmesine karar verdi.

SUÇLAMADAN

İstanbul Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Ömer Akşam, Bilal Erdem ve Galip Usta'ya yönelik “kasten öldürmeye teşebbüs”, şüpheliler hakkında ise “kırığa veya kemiğin çıkmasına neden olacak şekilde” suçundan 18-30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Yusufcan İslam. 'Kasten zarar verme' suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar, toplam 19 yıl 6 aydan 34 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi.

Kaynak: İHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kasırga ve sağanak Malkara'yı yok etti! "5 dakikayla hayatta kaldım"Kasırga ve sağanak Malkara'yı yok etti! “5 dakikayla hayatta kaldım”
Kocaeli'de vahşet!  Boşanma aşamasında olan eşi ve iki çocuğu...Kocaeli'de vahşet! Boşanma aşamasında olan eşi ve iki çocuğu…
Polat ailesinde yeni gelişme!  Savcılık iddianameyi tamamladıPolat ailesinde yeni gelişme! Savcılık iddianameyi tamamladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir