Fahrettin Koca'nın istifa çağrısının ardından gözler Kızılcahamam'da! AK Parti kulislerinden sızdırıldı: “İnceleme Kabinesi Önünde”

AK Parti'nin yerel yönetimleri istişare ve değerlendirme toplantısı başladı. Başkan Yardımcısı Efkan Ala ve Mustafa Elitaş bugün Kızılcahamam kampında siyasi deneyimlerini belediye başkanlarıyla paylaşacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı ayrıca ilgili bölgelerin belediye başkanlarıyla da koordinasyon toplantıları yapacak.

EKONOMİDEN TARIMA BİRÇOK KONU MASADA

AA'nın haberine göre, İstişare ve değerlendirme alanında, 31 Mart yerel seçim sonuçları ve parti faaliyetlerinin yanı sıra ekonomi, enerji, tarım, ulaştırma, kültür ve turizm ile çevre konuları da görüşülecek.

Bu kapsamda 1 Temmuz Pazartesi günü Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını açıklayacak. Aynı oturumda Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da birer konuşma yapacak. .

AA-20221005-29073248-29073239-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

AK Parti Genel Başkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından kampta genel istişare ve değerlendirmeler yapılacak.

BAKANLAR SUNUM YAPACAK

Kampta ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da sunum yapacak. .

AA-20230606-31354586-31354583-CUMHURBASKANLIGI_KABINE_TOPLANTISI_SONA_ERDI

Kampın son gününde ise genel değerlendirmenin ardından Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, başkan yardımcılarının moderatörlüğünde görev alanları hakkında bir sunum yapacak. Partinin başkanı ve sözcüsü Ömer Çelik.

Dış İlişkiler Başkanı Zafer Sırakaya'nın sunumunun ardından bakan yardımcılarının katılımıyla istişarelerin yapılacağı kamp, ​​2 Temmuz Salı günü sona erecek.

SOKAK KÖPEKLERİ YÖNETMELİĞİ DE GÖRÜŞÜLECEK

CNN Türk'ün haberine göre; Bu alanda ele alınması gereken önemli konulardan biri de saldırgan sokak hayvanlarının düzenlenmesidir. Yönetmelik çalışmaları devam ederken belediye başkanlarının çözüm önerileri de dinlenecek. Sürece nasıl katkıda bulunabilecekleri üzerinde durulacak.

O GÜN KABİN İNCELEMESİ İÇİN GÖZLER

Milliyet'in haberine göre; Kabine toplantısının toplantının bittiği gün yapılması bekleniyor. Bir süredir parti lobilerinde dolaşan “revizyon suçlamaları” kapsamında bu değişikliğin 2 Temmuz Salı günü yapılacak kabine toplantısı öncesinde yapılabileceği düşünülüyor.

Thumbs_b_c_9d6727ae372e29f4b12374201599cd7f

NE OLDU?

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifa talebi gündeme gelmişti. Gazeteci İsmail Saymaz, yankıları hala devam eden bu açıklamayla ilgili Bakan Koca ile görüştüğünü belirterek, şunları söyledi: “Hayat her durumda olabilir biliyorsunuz. Önemli olan millete ve devlete hizmet etmektir. “Her pozisyonda.” Cevap verdiğini belirtti.

Saymaz, AK Parti'nin parti ve hükümet içinde değişime yönelik ilk adımlarından birinin 31 Mart sonrasında atıldığını söyledi.

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mahir Hoca cinayetinin sırrı hâlâ gizemini koruyor!  11 kişi mahkemede: 'Hayalet' her yerde aranıyorMahir Hoca cinayetinin sırrı hâlâ gizemini koruyor! 11 kişi mahkemede: 'Hayalet' her yerde aranıyor
O ülke Jön Türklerin eylemleriyle ilgilidir!  Eski kız arkadaşına karşı yaşadığı öfke ve kıskançlık krizinin ardından...O ülke Jön Türklerin eylemleriyle ilgilidir! Eski kız arkadaşına karşı yaşadığı öfke ve kıskançlık krizinin ardından…
İstanbul'da korkunç kaza! "Bomba patladı sandım"İstanbul'da korkunç kaza! “Bomba patladı sandım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir