Fahrettin Koca'nın ardından 2 bakanın daha istifa talebi reddedildi! Bakanlık yetkilileri Mynet'e açıkladı: Ankara'da yoğun zamanlar…

AK Parti'nin gündeminde seçim sonrası değişim tartışılmaya devam ediyor. Bu kapsamda atılan ilk adımın son dönemde 7 ilin il müdürlüklerinde gerçekleştirilen atamalar olduğu tahmin ediliyor. Bugün üç bakanın istifasını sunduğu iddiaları gündeme geldi.

BAKAN KOCA'NIN İSTİFASI ETKİLİ OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifa kararında atama sisteminin ve AK Parti'nin sağlığa yönelik eleştirilerinin etkili olduğu iddia edildi. Koca'nın istifasını dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu da öğrenildi.

İSTİFA EDİLEN BAKAN SAYISI 3'E YÜKSELDİ Mİ?

Ardından iki bakanın daha istifa ettiği haberi gündem oldu. Oda TV'de yapılan açıklamaya göre; Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da istifalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu.

alksdjsaklda

BAKANLIK YETKİLİLERİ MYNET'E DUYURDU

Ankara'da gergin saatlere neden olan bu iddianın ardından Mynet, her iki bakanlıktan yetkililerle temasa geçti. Bakanlıklardan yapılan açıklamada istifa talebi reddedildi.

İDDİALARA TEPKİ GELDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Işıkhan'ın Kıbrıs'ta ve görevde olduğu belirtildi.

Ticaret Bakanlığı bir kez daha Ömer Bolat'ın Kıbrıs'ta ve görev başında olduğunu açıklayarak iddiaların bilerek ve spekülatif amaçlı, Bakanlığı yıpratmak amacıyla yapıldığını iddia etti.

NE OLDU?

Geçtiğimiz günlerde AK Parti'ye 7 il başkanı atandı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla yapıldığı söylenen bu hamle, AK Parti'de değişimin ilk adımı olarak yorumlandı.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Adıyaman'da iki otomobil çarpıştı!  Yaralılar varAdıyaman'da iki otomobil çarpıştı! Yaralılar var
HSK atamaları Resmi Gazete'de!HSK atamaları Resmi Gazete'de!
Aydın'da korkunç ölüm!  Doğalgaz borusuna asılı halde bulunduAydın'da korkunç ölüm! Doğalgaz borusuna asılı halde bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir