“Etherum, ETF listelemesinden sonra Bitcoin’i geçecek”

K33 Research'teki analistler, ABD Ether spot borsa yatırım fonlarının (ETF'ler), lansmanlarını takip eden haftalarda Bitcoin'den daha iyi performans gösterebileceğini belirtti.

K33 analistleri Vetle Lunde ve David Zimmerman, 2 Temmuz tarihli bir raporda, 8 Temmuz'daki ETF lansmanının Ether (ETH) fiyatı için “altın yumurta” olduğunu, Bitcoin lansmanının (BTC) ise 8 Temmuz 2020'de yayınlanmasının planlandığını yazdı. 5 milyar dolar. Gox'un geri dönüşleri nedeniyle satış baskısı altına gireceğini söylediler.

Ether bir yıldan fazla bir süredir Bitcoin'den düşük performans gösteriyor. Spot BTC ETF'leri bu yıl 14 milyar doların üzerinde akış gördü.

Lunde ve Zimmerman, ETH fiyatının “ETF'lerin piyasaya sürülmesinin hemen ardından düşmesini” beklemenin makul olduğunu belirtti. Uzmanlar daha sonra Bitcoin'de olduğu gibi spot fonlara girişlerin ETH'nin fiyatını destekleyeceği yorumunu yaptı.

Lunde, “ETH/BTC'yi kesinlikle sabırlı yatırımcılar için bir fırsat olarak görüyorum” dedi.

“ETH için yükseliş görünümünü sürdürüyoruz ve listelemeyi takip eden beş ayda ETH dolaşımdaki arzın %0,75-1'ine eşdeğer net girişler bekliyoruz.”

Analistler, piyasanın hala “inatla” beklentilere ayak uyduramadığını belirterek, Ether vadeli işlemlerinin Bitcoin'den daha düşük bir fiyattan işlem gördüğünü ve ETH/BTC paritesinin 0,055 seviyesinde bulunduğunu belirtti.

Geçtiğimiz 12 ay boyunca ETH, Bitcoin karşısında sürekli değer kaybetti. 24 Mayıs'ta ETH/BTC paritesi 0,045'e düştü.

Kaynak: TradingView

TradingView verilerine göre parite, SEC'in Ether ETF'lerini onaylamasının ardından biraz toparlandı.

Yükselişe rağmen Lunde ve Zimmerman, ETF lansmanına yönelik potansiyel yükselişin ortasında birçok tüccarın beklediklerinden daha az işlem açmasıyla Ether vadeli işlemlerine olan açık ilginin “düşük” kaldığını belirtti.

ETF onayları yaklaştıkça ETH vadeli işlemlerine olan açık ilgi hızla arttı. Kaynak: K33 araştırması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir