“Ethereum ETF'leri bitiş çizgisine yakın”

Kripto varlık yöneticisi Bitwise'ın yöneticilerinden Katherine Dowling, sekiz Ether spot borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruların hayata geçirildiğini ancak kesin bir tarihin bilinmediğini söyledi.

Dowling, 9 Temmuz'da Bloomberg'e yaptığı açıklamada, “S-1 değişiklikleriyle, ihraççılar ile SEC arasında daha az konunun incelendiğini görüyoruz” dedi.

“Bu, tüm işaretlerin listeyi işaret ettiği anlamına geliyor. Bitiş çizgisine çok yaklaştık.”

S-1 formları, ihraççı ve sunmayı planladığı menkul kıymetler hakkında bilgi sağlar. Onaylandıktan sonra ürünler piyasaya sürülebilir.

SEC Başkanı Gary Gensler geçtiğimiz günlerde Ether (ETH) ETF'lerinin yaz aylarında başlayacağını ima etti.

Dowling, “Herkesin farklı bir yaz tanımı var. Yayıncılar için biraz uzun ve sıcak bir yaz oldu” dedi.

Düzenleyicinin 23 Mayıs'ta birkaç 19b-4 başvurusunu onaylamasının ardından birçok spot Ether ETF ihraççısı, S-1 kayıt belgelerinin SEC tarafından imzalanması için altı haftadır bekliyor.

İhraççılar, menkul kıymetler düzenleyicisinin ilk geri bildirim turunu sunmasının ardından Temmuz ayı başlarında değiştirilmiş S-1 belgelerini sundu.

Bitwise'ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, spot Ether ETF'lerinin ilk 18 ayda 15 milyar dolara kadar giriş çekebileceğini öngördü. Bu rakam, altı ay önceki lansmanından bu yana spot Bitcoin ETF'leri tarafından elde edilen tutarla aynı.

SEC, BTC ve ETH dışındaki fonlara açık

Dowling, SEC'in Bitcoin dışı ve Ether ürünlerine ilişkin tartışmalara da açık olduğunu açıkladı.

Dowling, “Yeni ürünlerle ilgili neler olabileceği konusunda SEC ile aslında bir diyalog kurduk” dedi.

“SEC ile bu ürünlere ilişkin beklentilere ilişkin iletişimimizin aslında oldukça tatmin edici olduğunu düşünüyorum.”

8 Temmuz'da Chicago Board Options Exchange (CBOE), VanEck ve 21Shares adına Solana (SOL) spot ETF'lerini listelemek için başvuruda bulundu.

Ancak Dowling, üçüncü sıradaki bir kripto para birimi ETF'sinin Gensler'in liderliğinde onaylanıp onaylanmayacağından emin değil.

Bloomberg'in kıdemli ETF analisti Eric Blachunas da 9 Temmuz'da benzer bir gözlemde bulunarak, Biden'ın yeniden seçilmesi ve Gensler'in mali düzenleyici makamın başında kalması halinde Solana'nın ETF'sine yapılacak spot çağrının muhtemelen “ölü doğmuş” olacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir